نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

نحوه ی نصب آنتن مرکزی

همانطور که می دانید روش های مختلف نصب آنتن مرکزی باعث شده تا بسیاری از مردم به دنبال بهترین راه حل برای این کار باشند. این تفاوت ها ناشی از تغییر در ساختار ساختمان هاست که تنها افراد متخصص و کارآمد از عهده ی آن بر خواهند آمد. برای نصب آنتن مرکزی همواره توصیه به ایجاد یک ساختار صحیح و استفاده از اجزای فنی به صورت درست و منطقی می باشد. در واقع از آنجا که بخش های مختلف آنتن مرکزی با یکدیگر تفاوت دارند، سیستم نصب آنتن مرکزی نیز می بایست به گونه ای طراحی شود که در هر مرحله بتوان بیشترین کارایی را از این سیستم انتظار داشت.

اهمیت نصب آنتن مرکزی

نصب آنتن های فراوان در پشت بام یک برج مسکونی بسیار سخت است و در واقع غیر ممکن خواهد بود. در صورتی که به ازای هر واحد یک آنتن نصب گردد، تداخل سیگنال نیز پدید می آید.

این در حالیست که هزینه نصب بسیار بالا خواهد بود و از طرفی تعمیر و نگه داری آن اغلب سخت و هزینه بر است. با این وجود با نصب آنتن مرکزی می توان از کلیه ی مشکلات موجود نجات یافت. برآورد ها نشان می دهد که هزینه ی نصب آنتن مرکزی به نسبت روش دیگر به قدری کمتر است که به سادگی می توان تنها با یک آنتن به سایر شبکه ها نیز متصل گردید.

واحد های آنتن مرکزی

گیرنده: این واحد به صورت جداگانه تمامی سیگنال ها را دریافت می کند. آنتن یکی از اجزای مهم واحد گیرنده در نصب آنتن مرکزی می باشد که با دریافت سیگنال ها، آن ها را به سایر قسمت ها ارسال می نماید. از جمله تجهیزاتی که در این بخش به آنتن کمک می کنند شامل مدولاتور، تقویت کننده و میکسر می باشد که در ادامه برای افزایش کیفیت سیگنال های دریافتی به کار می روند.

توزیع: این واحد را می توان یکی از اجزای ضروری و مهم در نصب آنتن مرکزی دانست زیرا که سیگنال های دریافتی را تقسیم کرده و به گیرنده ی مورد نظر ارسال می کند. از جمله اجزای این واحد می توان به تقویت کننده های سیگنال، تقسیم کننده های عبوری و انشعابی و کابل های مختلف اشاره کرد که به اشکال مختلف ستاره ای، درختی و آبشاری یا تلفیقی از درختی و ستاره ای طراحی می گردند.

از آنجا که یک آنتن مرکزی برای تمامی گیرنده ها کافی نیست لذا تجهیزات دیگری را آن اضافه کرده تا تقویت سیگنال ها و توزیع آن ها به خوبی انجام شود. هدف از استفاده از انواع سیستم آنتن مرکزی دریافت سیگنال های با کیفیت تر می باشد که تاثیر آن را از تجهیزات به کار رفته خواهد گرفت.

تجهیزات بخش توزیع به دو دسته تقسیم می شود که دسته اول تجهیزات ابتدایی دریافت سیگنال خواهند بود. و در دسته دوم مواردی همچون تقسیم کننده ها برای جدا کردن هر سیگنال برای گیرنده ها می باشد. اهمیت استفاده از این موارد بالا رفتن کیفیت تصاویر گیرنده ها می باشد که نصب آنتن مرکزی نیز برای تحقق این هدف به کار می رود.

کابل ها در نصب آنتن مرکزی

کابل های هم محور که با نام کابل کواکسیال نیز شناخته می شوند، مهم ترین کابل های مورد استفاده در نصب آنتن مرکزی خواهند بود. اغلب این کابل ها با مقاومت 75 اهم استفاده می شوند و از مس به عنوان هادی در مرکز این کابل استفاده شده است. وظیفه ای عبور و انتقال سیگنال ها را این مدل از کابل ها بر عهده دارند. یک شیلد دور تا دور کابل قرار گرفته است که از تداخل سیگنال ها جلوگیری می کند. عواملی که باعث این تداخل می شوند معمولا از سمت بیرون بوده و به عنوان عوامل خارجی شناخته می شوند.

برای اتصال این کابل نیز به تجهیزات مختلف در نصب آنتن مرکزی از کانکتور استفاده می شود و اندازه ی آن بر حسب نوع کابل با یکدیگر تفاوت هایی را دارد.

سایر کابل های مورد نیاز برای اتصال تجهیزات مختلف در آنتن مرکزی نیز می بایست به گونه ای استفاده شوند که افت کمتری داشته باشند تا سیگنال های قوی به گیرنده ها ارسال گردد.

نقش آمپلی فایر در آنتن مرکزی

پردازش و ترکیب سیگنال های ورودی یکی از بخش های ضروری و مورد نیاز در نصب آنتن مرکزی می باشد. آمپلی فایر در سیستم این وظیفه را بر عهده دارد که بر اساس عوامل مختلف باید انتخاب گردد. فرکانس های دریافتی و تعداد کانال ها، افت سیگنال، انواع سیگنال های ورودی و مقدار خروجی از عوامل موثر در این انتخاب هستند که می بایست پیش از هر چیز به آن توجه گردد.

فیلتر نیز در این سیستم مورد استفاده قرار می گیرد و از تداخل سیگنال ها جلوگیری خواهد نمود. آنچه در این بین اهمیت زیادی دارد چگونگی اتصال و ایجاد این سیستم می باشد.

در نصب آنتن مرکزی تنها متخصصان و کارشناسان آموزش دیده توانایی برقراری اتصالات بین سیستم را دارند و بنابراین بهتر است قبل از هر چیز از مشاوران در این زمینه کمک گرفت.پس بهترین انتخاب را کنید


۱۳۹۷/۹/۲۱

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!