نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

نحوه نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته یکی از روش های ضروری و مهم برای ایجاد امنیت در اماکن عمومی و منازل شخصی می باشد. استفاده از دوربین مدار بسته اگرچه برای برخی مکان ها ضروریست اما سایر اماکن می توانند با نصب یک یا دو دوربین امنیتی به حفظ اموال و جلوگیری از سرقت کمک کنند.

در نصب دوربین مدار بسته نیاز به لوازم کاربردی مختلفی وجود دارد تا یک سیستم کارآمد پدید آید که در ادامه به این تجهیزات اشاره خواهیم نمود.

تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته

دوربین ها انواع مختلفی دارند که متناسب با کاربرد می بایست انتخاب شوند. در واقع هنگامی که از نصب دوربین مدار بسته سخن به میان می آید بسیار فکر خود را معطوف به انتخاب این تجهیزات می کنند. اما در نصب نیاز به لوازم ضروری دیگری نیز وجود دارد.

دستگاه DVR یکی از دستگاه های ضروری در این سیستم می باشد که با استفاده از آن می توان دوربین ها را به آن وصل کرده و محتوای ارسالی آن ها را ضبط نمود. در طول سال های اخیر بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا نصب دوربین مدار بسته را با استفاده از دستگاه های ضبط کننده ی ویدئویی انجام دهند. این دستگاه با ضبط ویدئو و امکان پخش آن سبب افزایش سیستم امنیتی می شود. همچنین از آنجا که دوربین مدار بسته از طریق این دستگاه به مانیتور یا کامپیوتر پخش می شود لذا به عنوان واسط نیز عمل می کند.

کابل کواکسیال یکی دیگر از تجهیزات برای نصب دوربین مدار بسته است که به همراه فیش و سوکت شبکه اتصالات بین اجزای سیستم را ایجاد می کند. این کابل ها از منبع تغذیه به دوربین و دستگاه ضبط کننده ویدئویی متصل شده و ارتباط آن ها را ممکن می سازد. در این باره باید توجه نمود که در نصب دوربین مدار بسته بی سیم این کابل ها حذف شده و از طریق وای فای سیستم مرتبط می گردد.

نمایشگر و نرم افزار جهت مشاهده ی تصاویر و فایل های ارسالی از سوی دوربین نیز آخرین جزء این سیستم هستند که امکان مشاهده را برای کاربران فراهم خواهند نمود.

طریقه نصب دوربین مدار بسته

بعد از قرار گیری دوربین ها در جای مشخص می بایست کابل خروجی از آن ها به دستگاه DVR متصل گردد. این دستگاه تمامی تصاویر را دریافت کرده و به مانیتور یا نمایشگر ارسال می نماید. فضای ذخیره سازی در هر نوع از این دستگاه ها متفاوت است و بر اساس سیستم دوربین مدار بسته و کاربری آن می بایست انتخاب شود. در واقع هارد دیسک موجود در این دستگاه بسته به نوع آن می تواند اطلاعات دریافتی از دوربین ها را بین چند روز تا حتی چند ماه ذخیره نماید. همچنین در هنگام استفاده از دستگاه DVR توجه به تعداد سوکت های ورودی نیز اهمیت زیادی دارد. یکی از این سوکت ها از طریق کابلی به نمایشگر متصل شده و یکی دیگر به منبع تغذیه ی آن متصل خواهد شد. سایر سوکت های موجود نیز امکان اتصال به دوربین مدار بسته را فراهم می کنند که انتخاب این دستگاه را بر اساس تعداد دوربین ها تحت تاثیر قرار می دهد.

سایر دستگاه ها مانند NVR و VCR بوده که به ترتیب برای نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه و آنالوگ به کار می روند.

در دوربین های مدار بسته ای که با کابل و سیم به یکدیگر متصل می شوند، استفاده از فیش بی ان سی عمومیت دارد. یک سر این فیش به دوربین و سر دیگر آن به دستگاه دی وی آر متصل خواهد شد.