نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

آموزش و راهنمای نصب دوربین مدار بسته

موضوع نصب دوربین مدار بسته از زمانی که این تجهیزات به دنیا انسان ها وارد شد، مهم شد. در واقع در بسیاری مکان ها بیش از آنکه به تجهیزات دوربین مدار بسته توجه شود، افراد به دنبال آموزش نصب دوربین مدار بسته هستند. نصب و راه اندازی این سیستم نیاز به یک فرد حرفه ای دارد و افراد عادی نمی توانند نکات مورد نظر در نصب را رعایت نمایند.

از این رو در ادامه آموزش نصب دوربین مدار بسته بیان شده است تا افراد بتوانند قبل از هر چیز نکاتی را در این باره بدانند و در نصب استفاده نمایند. این کار به افزایش امنیت در این سیستم کمک می کند و به همین دلیل برای نصابان و حتی افراد عادی نیز مفید است.

آموزش نصب دوربین مدار بسته

شاید یکی از علل کاهش مسائل امنیتی را بتوان به نصب اشتباه و بدون تخصص دوربین مدار بسته نسبت داد. در واقع اهمیت این موضوع برای افرادی که به دنبال سیستم های امنیتی کارآمد و مفید هستند نیز زیاد است و از این رو آموزش نصب دوربین مدار بسته خالی از لطف نیز که در ذیل به آن اشاره شده است.

انتخاب مکان مورد نظر برای نصب

مهم ترین دغدغه نصب دوربین مدار بسته انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن دوربین است به طوریکه که تمامی زوایای مورد نظر پوشش داده شود. یکی از راه هایی که می توان نصب دوربین مدار بسته را کاربردی و کارآمد تلقی کرد نیز انتخاب مکان نصب است. گوشه ی اتاق یا امکان یکی از محل هایی است عموما برای این کار انتخاب می شود.  در واقع معمولا با انتخاب یک گوشه مناسب می توان زوایای کاملی از مکان یا اتاق را پوشش داد. در راه پله ها، درب ورودی و بالکن یا پنجره ها می بایست دوربین ها نصب گردد.

نحوه نصب دوربین مدار بسته

برخی از دوربین های مدار بسته را می توان با پد های مخصوصی که در پشت پایه آن قرار دارد به دیوار نصب نمود. این درحالیست که باید برخی دیگر از طریق پیچ و پلاک روی دیوار محکم کرد. تنظیم زاویه دوربین بعد از نصب ساده است و باید با تغییر آن، تمامی زوایا را پوشش داد.

منبع تغذیه

شاید یکی از مهم ترین پارامتر هایی که در نصب دوربین مدار بسته باید به آن توجه نمود، منبع تغذیه ی دوربین می باشد. بسیاری از دوربین ها با سیم به برق شهری متصل می شوند. امروزه نسل جدیدی از دوربین های مدار بسته رو نمایی شده که بی سیم بوده و می توانند با شبکه وای فای اطلاعات را ارسال نمایند. برای کارکرد بهتر این دستگاه لازم است تا هنگام نصب از سلامت باتری در آن مطمئن گردید.

دستگاه های DVR

دستگاه DVR در مسیر دوربین قرار گرفته و به نوعی ضبط کننده ویدئویی نیز لقب می گیرد. دستگاه های موجود در بازار در انواع مختلفی عرضه می شوند و بنا به نوع دوربین می بایست انتخاب شوند. تصاویر دریافتی از طریق نرم افزاری که رو کامپیوتر نصب شده است بازخوانی و دریافت می شوند. دستگاه DVR را می توان از طریق کابلی به کامپیوتر متصل نمود و با استفاده از آی پی آدرس تصاویر هر دوربین را به صورت جداگانه در دوربین های وایرلس مشاهده کرد.

اطمینان از نصب صحیح

اگرچه در نصب دوربین مدار بسته پارامتر های مختلفی را می بایست در نظر گرفت اما هر گونه نقص را نیز می توان با بازدید نهایی برطرف نمود. در واقع با استفاده از روش های مختلف امکان رفع نقص وجود دارد و بهتر است پس از نصب دوربین مدار بسته و قبل از راه اندازی سیستم امنیتی تمامی اتصالات بررسی گردد. با این بررسی نواقص مشخص شده و قبل از شروع برطرف خواهند شد.

تجهیزاتی که برای نصب دوربین مدار بسته نیاز است

شاید این سوال برای افراد پیش بیاید که هنگام نصب دوربین مدار بسته به چه تجهیزاتی نیاز است. در واقع قبل از نصب می بایست این وسایل و ابزار ها فراهم شود تا نصب به صورت دقیق و با بیشترین کارایی انجام پذیرد.

تعداد دوربین هایی که برای ساختمان مورد نظر است نیز می بایست تعیین شود. دوربین هایی که در فضای داخلی ساختمان به کار می روند با دوربین های فضای باز تفاوت های ساختاری زیادی دارند و به همین دلیل لازم است تا تعداد و نوع آن ها را مشخص نمود.

کابل های و سیم های اتصال، منبع تغذیه و ضبط کننده ویدئویی و کامپیوتر یا موبایل نیز جزو تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته می باشند. همچنین می بایست هر یک از این تجهیزات به درستی تنظیم شود و نرم افزار های مورد نیاز برای مشاهده ی تصاویر نیز نصب و راه اندازی گردد.

نصب دوربین مدار بسته به تنهایی در حفظ امنیت کمکی نکرده و اغلب دوربین ها طوری تنظیم می شوند که بتوان از طریق آن سیستم هشدار را فعال نمود. سیستم هشدار به صورت آژیر یا تماس تلفنی و اطلاع رسانی می باشد و در کنار دوربین نصب می گردد.


۱۳۹۷/۹/۱۲

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!