نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دوربین مداربسته

در طول سال های گذشته بسیاری از فناوری ها در جهت افزایش امنیت خانه سوق یافته است و امنیت شخصی نیز در گرو آن خواهد بود. شناسایی چهره ی افراد در زندگی روزانه به یک اولویت تبدیل شده است و از این رو دوربین مدار بسته راهی برای ایجاد امنیت در خانه محسوب می شود.

تکنیک های مختلفی برای ایجاد امنیت در یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد که مهم ترین آن دوربین مداربسته می باشد.

شرکت های مختلفی در ایجاد دوربین مدار بسته یا در اصطلاح انگلیسی CCTV تلاش کرده اند و نوآوری و خلاقیت جزو لاینفک این دوربین ها بوده است. سرمایه گذاری توسط شرکت های بزرگی همچون گوگل و شرکت های امنیتی به ابداع دوربین های جدید با کارایی بهتر کمک نموده است.

برای ایجاد امنیت انتخاب دوربین مداربسته از اهمیت زیادی برخوردار است و از این رو برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته در زیر ویژگی های یک دوربین خوب را بیان خواهیم نمود.

ویژگی های بهترین دوربین مداربسته

اگرچه در صورتی که نگاهی به انواع دوربین مداربسته در بازار بیاندازیم خواهیم دید که هر یک از آن ها در ویژگی معینی، شاخص تر هستند اما ایجاد توازن و تعادل میان این ویژگی ها می تواند تاثیر دو چندانی در انتخاب بهترین دوربین مداربسته داشته باشد.

قیمت

برای برخی جدا از فناوری قیمت دوربین مداربسته موضوع مهمی است که می بایست به آن توجه شود. مسلما هرچه تکنولوژی های جدیدی در تولید این محصول به کار برده شود و از حیث کارایی و کیفیت در درجه ی بالاتری قرار داشته باشد، هزینه تمام شده ی آن بیشتر بوده و در نهایت قیمت آن بالاتر خواهد رفت.

سیستم هشدار

شاید برای خریداران دوربین مدار بسته مهم ترین پارامتر، سیستم هشدار برای اطلاع رسانی به موقع باشد. در واقع زمانی دوربین مداربسته کارایی لازم را خواهد داشت که بتواند به محض تشخیص امنیتی، افراد را به موقع مطلع نماید. استفاده از سیستم هشدار در انواع دوربین مداربسته متفاوت است و لذا هر کدام بر حسب انتخاب خریدار در اولویت معینی قرار می گیرند.

دید در شب

از جمله بهترین ویژگی های یک دوربین مداربسته دید در شب می باشد. اهمیت دید در شب برای دوربین مداربسته بسیار زیاد است زیرا که اغلب سارقین و حتی نفوذی ها در شب عمل می کنند و شناسایی چهره در این مواقع الزامی خواهد بود.

ذخیره فیلم

بسیاری از افراد هیچگاه نمی توانند مداوم پشت سیستم های دوربین مداربسته بنشینند و آن ها را رصد کنند زیرا که با این کار عملا استفاده از دوربین مداربسته بی معنی خواهد بود. استفاده از دستگاه هایی برای ذخیره فیلم های ضبط شده در سیستم های دوربین مداربسته ضروری است و به کاربر این امکان را می دهد تا در هر زمان فیلم ها را مورد بازبینی قرار دهد.

میکروفون

بسیاری از ویژگی های بیان شده اغلب در تمامی دوربین های مداربسته وجود دارد اما مهم ترین آن میکروفون می باشد. میکروفون ها به ضبط صدای اطراف کمک می کند. همچنین می توان با میکروفون بسیاری از فرامین های صوتی را ارسال نمود. کاربرد میکروفون در ضبط یا پخش صدا در برخی از انواع دوربین مداربسته وجود دارد.

تشخیص چهره

برخی از انواع دوربین مداربسته توانایی تشخیص چهره را نیز دارد. اگرچه این نوع از دوربین ها قیمت بالاتری دارند و اما برای مکان هایی با اهمیت امنیت در آن ضروری خواهد بود. تکنولوژی هایی مانند دستیار گوگل و الکسا آمازون توانایی ارتباط میان انواع دوربین مدار بسته را نیز فراهم خواهد نمود.

منبع قدرت

یکی از مشخصات اصلی مورد توجه برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته، منبع قدرت آن می باشد. در دوربین مداربسته وایرلس یا بی سیم از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می شود و لذا کاربرد دوربین بی سیم گسترده تر از سایر انواع دوربین خواهد بود. تمام شدن شارژ باتری در این دوربین ها احتمال کمی دارد اما می توان در دوره ای مشخص باتری دوربین مداربسته را تعویض نمود.

همچنین برخی از دوربین های مداربسته دارای منبع تغذیه از برق شهری می باشند و لذا می بایست این دوربین ها را در مکانی نصب نمود که تنظیم آن ها ممکن باشد و از طرفی به منبع برق متصل گردد. این دوربین ها توسط سیم با سوکت به منبع برق متصل خواهند شد.

وایرلس

برخی از دوربین های وایرلس یا بی سیم به گونه ای طراحی شده اند که با اتصال به شبکه ی وای فای کار می کنند. اطلاعات ارسالی این دوربین ها به تلفن همراه و یا گیرنده ای همانند کامپیوتر ارسال می شود. اهمیت استفاده از این نوع از دوربین مداربسته، قرار گرفتن آن در مدار شبکه اینترنت است و لذا فاصله ی دوری تا این شبکه نباید داشته باشد.

امروزه داشتن ویژگی های ذکر شده در بالا یک ضرورت برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته می باشد زیرا با فناوری های رو به رشد انتظارات مشتریان نیز بالاتر رفته و انتظار می رود کاربرد دوربین مداربسته را نیز افزایش دهد.


۱۳۹۷/۹/۷

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!