نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دوربین مخفی

دوربین مخفی

دوربین مخفی در سال های اخیر در بین اغلب شهروندان خصوصی محبوبیت زیادی به دست آورده است و این تکنولوژی مقرون به صرفه در ایران نیز توسعه یافته است. یافتن مکانی مناسب برای نصب هر دوربین اهمیت زیادی دارد و لذا در ادامه مکان های مختلف برای نصب را بررسی خواهیم نمود.

در سال های اخیر، دوربین مخفی با تکنولوژی مقرون به صرفه در بازار عرضه شده است. برخی از این دوربین ها کاربرد متفاوتی دارند. برای مثال استفاده از دوربین مخفی کوچک بعضی اوقات برای کنترل پرستار بچه و نظارت بر مراقبت آن ها از کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. این دوربین همچنین برای کاربرد های دیگر از جمله شناسایی سارقین و کشف جنایت نیز استفاده می شود. یکی از دلایل محبوبیت رو به رشد آن، این واقعیت است که دوربین مخفی مدرن به راحتی توسط یک فرد معمولی در چند مرحله نصب می شود.

انتخاب نقطه ای برای نصب اهمیت زیادی دارد و لذا در ادامه به این مورد خواهیم پرداخت.

انتخاب منطقه نصب مناسب بر اساس هدف نصب دوربین مخفی

دوربین مخفی را باید به گونه ای قرار داد که به صورت مستقیم بتوان روی هر مکان و یا هر کس و هر چیز نظارت داشت. مهم ترین بخش نصب دوربین مخفی یافتن مکان مناسب برای قرار دادن آن است.

اولین کاری که باید انجام داد این است که فکر کرد که بر چه کاری نظارت باید وجو داشته باشد. در این حالت باید دوربین را در ایی نصب نمود که بتواند به طور مستقیم ناحیه ی مد نظر را تحت پوشش قرار دهد و هیچ مانع بصری وجود نداشته باشد.

در نظر گرفتن کیفیت صدا

اگر شما سعی در ضیط صدای شفاف و واضح دارید باید دوربین مخفی را در موقعیتی قرار دهید که برای ضبط صدا مناسب باشد. به طور مثال باید مطمئن شد که به اندازه کافی نزدیک مکان مورد نظر قرار دارد و دوربین همچنین نباید نزدیک به جای شلوغ و پر سر و صدا مثل رادیو یا تلویزیون نصب شود.

به عنوان مثال اگر دوربین را در یک اتاق نصب می کنید بهتر است آن را در قسمت مقابل تلویزیون قرار دهید. قرار دادن دوربین در نزدیکی صندلی با مبلمان مناسب ترین مکان است. همچنین در ماشین باید دوربین مخفی را دور از بلند گو ها قرار داد.

منبع تغذیه دوربین مخفی

با اینکه انواع دوربین مخفی مدرن با باتری کار می کند اما ممکن است برخی از آن ها به یک منبع برق خارجی متصل باشند. لذا لازم است تا به یک سوکت دیجیتال متصل گردند و بنابراین باید در دوربین در نزدیکی سوکت برق قرار گیرد. همچنین سیم های خروجی از دوربین مخفی باید با وسایل و لوازم موجود در مکان مخفی گردند.

اتصال دوربین مخفی به شبکه

در صورت لزوم می بایست دوربین خود را به یک شبکه وصل کنید. بعضی از انواع دوربین مخفی دارای قدرت ذخیره سازی داخلی هستند، در حالی که برخی دیگر باید از یک نوع اتصال به شبکه استفاده کنند و بنابراین برای ذخیره باید به شبکه متصل شوند. اگر دوربین مخفی به یک شبکه از طریق کابل اترنت یا یو اس بی متصل شود باید کابل را کاملا پوشانده و مکان را غیر قابل مشاهده کرد.

شایع ترین دلیل استفاده از دوربین مخفی برای نظارت روی کار پرستار بچه می باشد که معمولا به شبکه بی سیم آن را متصل می کنند.

نصب دوربین مخفی در مکان

در مکانی که قصد دارید دوربین مخفی را قرار دهید باید میزان توجه افراد به مناطق را بررسی کنید. بهتر است از یک فرد کمک بگیرید تا مشخص کند در کدام منطقه احتمال یافتن دوربین مخفی کم تر است. دوربین های مخفی معمولا در نزدیکی تابلو ها، پریز های برق و تلویزیون قرار می گیرند.

حفاظت از دوربین مخفی

در صورتی که دوربین در فضای باز نصب می شود باید آن را در برابر باد و آب محافظت نمود. ممکن است در وهله ی اول آسیب به دستگاه جدی نباشد اما در صورت تکرار هم جواری آب و باد با دوربین مخفی احتمال آسیب بیشتر است.

در هر صورت بهتر است متناسب با فضای مورد نظر دوربین را انتخاب کرد. دوربین هایی که در فضای باز استفاده می شوند کاملا متفاوت با دوربین های داخل سالن هستند و این ویژگی ها سبب ایجاد تنوع در انواع دوربین مخفی خواهد شد.

اگرچه نصب دوربین کار ساده ای به نظر می رسد اما باید از جهات مختلف مکان نصب آن بررسی گردد و سپس بهترین نقطه انتخاب شود. اهمیت این موضوع در کارایی و عملکرد دوربین مخفی اثر گذار است و از طرفی امکان یافتن آن توسط افراد عادی وجود نخواهد داشت. خرید انواع دوربین مخفی در ایران نیاز به اخذ تاییدیه و مجوز دارد و نصب آن در مکان های عمومی باید تایید گردد.

ایجاد مطلب جدید

 


۱۳۹۷/۸/۲۹

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!