نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دوربین وایرلس

دوربین وایرلس

دوربینوایرلسازجملهمحصولاتباتکنولوژیجدیداستکهعذابسیمکشیهایمتعددرابرایافرادکاهشدادهاست. دوربینبیسیمازطریقهشبکهاینترنتسیگنالهاراانتقالمیدهد. درزیربهبرخیازمهمترینمزایاومعایبدوربینوایرلسدرمقابلدوربینهاباسیمسنتیاشارهخواهیمنمود.

دوربین وایرلس اغلب ساختمان ها را از کابل های مزاحم طولانی می رهاند و به جای سوراخ کردن کف و دیوار می توان به راحتی از شبکه ی اینترنت، دوربین بی سیم مدار بسته را راه اندازی کرد. امروزه اغلب دوربین های امنیتی به صورت بی سیم استفاده می شوند. این دوربین ها با استفاده از تکنولوژی های پهنای باند و فناوری های دور برد برای برقراری ارتباط با یک پنل کنترل یا اتصال به یک دستگاه هوشمند کار می کنند.

دوربین بی سیم نصب آسان تری دارد و انعطاف پذیری بیشتری را می توان در محل نصب آن ها مشاهده کرد.

دوربین وایرلس در مقابل دوربین با سیم

هنگامی که دوربین های امنیتی در بازار عرضه شدند باید به یک منبع الکتریکی متصل می شدند. دوربین های سیمی بر روی کابل ویدئویی برای انتقال سیگنال های ویدئویی و مشاهده ی آن متصل می شوند که به یک رایانه یا تلویزیون متکی هستند.

در مقابل دوربین وایرلس، سیگنال های ویدئویی و همچنین بعضی از سیگنال های صوتی را از طریق اینترنت با سایر دوربین بی سیم به گیرنده ای که به دستگاه ضبط شما متصل است، منتقل می کند. بسیاری از مردم همچنین از رایانه برای دریافت سیگنال استفاده می کنند تا برای مواقع دیگر این اطلاعات را ذخیره کنند.

مزایای امنیتی دوربین بی سیم

همانطور که در بالا نیز ذکر شد، دوربین وایرلس به راحتی نصب می شود. دوربین های با سیم باید به سیستم برق خانه شما متصل شوند و لذا باید از نصاب حرفه ای برای این کار کمک بگیرید. این در حالیست که دوربین های بی سیم به وای فای و یا سایر سبکه ها متکی هستند. تنها کافیست تا دستورالعمل ها را دنبال کنید تا ظرف سی دقیقه نصب تکمیل گردد.

دوربین بی سیم اغلب برای افرادی که ساختمان را اجاره می کنند مناسب است. همچنین کسانی که محدودیت بودجه ای دارند یا به تازگی ساختمانی را در اختیار گرفته اند، دوربین وایرلس بهترین گزینه ی انتخابی آن ها خواهد بود. حمل آن ها نیز آسان می باشد و تنها کافیست تا آن را از محل نصب جدا کرده و جا به جا کنید.

محدودیت های دوربین وایرلس

توجه داشته باشید محدودیت هایی برای نصب دوربین وایرلس وجود دارد. یک دوربین بی سیم باید سیگنال و اتصال به شبکه را برای ضبط فیلم داشته باشد. اگر اتصال اینترنت قطع شود، دوربین امنیتی بی سیم امکان انتقال اطلاعات را به گیرنده ندارد.

همچنین اگر دوربین وایرلس به طور کامل بی سیم باشد با یک باتری کار می کند. به این ترتیب قبل از تمام شدن شارژ باتری می بایست آن را جایگزین نمود.

در نهایت یک دوربین وایرلس به طور کلی نمی تواند از مرکز اصلی خیلی دور باشد. خط دید محدوده دوربین بی سیم حدود 500 متر است که در خانه این محدوده کمتر است و به 150 متر خواهد رسید.

محدوده سیگنال دهی دوربین وایرلس به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم ترین این عوامل مصالح ساختمانی به کار رفته در ساختمان است که میزان مواد به کار رفته در دیوار ها و اشیائی که بین دوربین و گیرنده قرار دارند از جمله آن هاست. اگرچه پنجره های شیشه ای ممکن است بر قدرت سیگنال دوربین وایرلس اثر نگذارد اما آجر و بتن در آن موثر است.

اگر دویار های آجری، کف های بتنی و درختان بسیار تنومند و بزرگ بین دوربین و گیرنده وجود داشته باشد به احتمال زیاد قدرت سیگنال تضعیف خواهد شد.

دوربین وایرلس همچنین علاوه بر افزایش امنیت  دسترسی به خانه را در هر جای جهان میسر می کند و از دور می توان اطلاعات دوربین را بررسی نمود.

از آنجا که دوربین وایرلس مزایای زیادی به همراه دارد در مکان هایی که محدودیت نصب وجود ندارد می توان از این نوع دوربین استفاده کرد. البته تنوع موجود در میان دوربین های مدار بسته موجود در بازار باعث می شود تا بخش عمده ای از خریداران سر در گم شوند. استفاده از اطلاعات کارشناسان متخصص و بررسی ساختمان و محدودیت های آن می تواند این انتخاب را آسان تر کند.

در طول سال های گذشته استفاده از دوربین های با سیم کاهش یافته است و در سیستم های امنیتی ساختمان ها از دوربین وایرلس استفاده می شود. این کار می تواند سیستم های امنیتی را از حالت سنتی خارج کرده و با تکنولوژی های جدید، کیفیت سیگنال های دریافتی در گیرنده ها را افزایش دهد.

 


۱۳۹۷/۸/۲۳

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!