نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن امروزه به شیوه های جدید و با تجهیزات به روز استفاده می شود. هدف از استفاده و نصب دزدگیر اماکن در ساختمان های مختلف تغییر یافته و انتظار می رود تجهیزات جدید در این اهداف نقش مهمی را ایفا کنند. اجزای دزدگیر اماکن برای ایجاد یک سیستم امنیتی به روز و کارآمد در زیر بیان شده است.

امروزه در ایجاد ایمنی و استفاده از دزدگیر اماکن بیشترین تمرکز به سمت اقدامات پیشگیرانه امنیتی و ایمنی همچون حفاظت ساختمان از آتش سوزی تغییر یافته است. در صورتی که خطرات شناسایی شوند بهتر می توان در برابر آن ها مجهز شد. از طرفی خدمات چند منظوره و سیستم های کارآمد می بایست سطح بالایی از امنیت را به نمایش گذارند و در این راه نقش تعمیر و نگه داری سیستم های امنیتی از جمله دزدگیر اماکن ستودنی است.

در صورتی که دزدگیر اماکن با روش های مختلفی نگه داری شود انتظار عملکرد خوب و بهینه از آن دور از ذهن نیست.

تعریف دزدگیر اماکن

برای صاحبان کسب و کار، امنیت می تواند بسیار مهم باشد. امنیت اموال فیزیکی از جمله تجهیزات و حتی اطلاعات در برابر کارکنان و بازدید کنندگان اهمیت زیادی داشته باشد و از این رو بسیاری از دزدگیر اماکن استفاده می کنند. نقش دزدگیر اماکن در ساختار یک ساختمان با توجه به نوع هدف نصب تغییر می کند. عده ای از افراد آن را برای حفاظت استفاده می کنند و عده ای ترجیح می دهند تا از نفوذ افراد به یک محدوده جلوگیری کنند. عده ای دزدگیر اماکن را مجهز به شناخت آتش کرده تا ساختمان را از خطرات احتمالی حفظ کنند.

این در حالیست که با وجود اهداف متفاوت دزدگیر اماکن اجزای مشابهی را دارد و در این سیستم کنار هم قرار می گیرند.

اجزای یک سیستم امنیتی

کنترل

دوربین مدار بسته

هشدار مزاحم

سنسور های محیطی

سیستم تشخیص آتش

سیستم های یکپارچه

تعریف کنترل در دزدگیر اماکن

پنل کنترل دسترسی به مکان ها را برای افراد فراهم می کند. سیستم های پنل کنترل ممکن است با استفاده از مواردی همچون رمز عبور، پین ها، کارت ها، اثر انگشت و کلید کار کند. اطلاعات دسترسی را می توان به یک سیستم دسترسی متمرکز منتقل کرد که در آن یک پایگاه داده از کارکنان مجاز استفاده می کند.

سیستم دوربین مدار بسته

سیستم دوربین مدار بسته شامل تعدادی از دوربین های امنیتی متصل به دزدگیر است که تجهیزات بیشتری را برای کنترل و حفظ امنیت در دزدگیر اماکن فراهم می کند.

دوربین ها معمولا دارای ویژگی های همانند دید مادون قرمز در شب، سیستم تشخیص شماره پلاک یا چهره، آشکار ساز حرکت خودکار و روشنایی در شب هستند.

هنگام نصب دزدگیر اماکن در یک سیستم کیفیت مکان نصب سنسور ها اهمیت زیادی دارد. در صورتی که نصب در جای مناسبی انجام نشود، از میزان کارایی سیستم کاسته شده و در عمل تاثیری در حفظ امنیت نخواهد داشت.

هشدار مزاحم

بلند گو یا آژیری که در هنگام فعال شدن سنسور ها به صدا در می آید در واقع همان هشدار مزاحم است. هنگام ورود غیر مجاز افراد از طریق سنسور ها فعال می شود. انواع حسگر شامل سوئیچ های مستقل، آشکار ساز های حرکتی مادون قرمز، سیستم های پرتو الکتریک و آشکار ساز های صوتی هستند.

سیگنال این سنسور ها از طریق یک شبکه سیمی یا بی سیم به کنترل مرکزی ارسال می شود. سیستم هشدار مزاحم در دزدگیر اماکن همچنین می تواند یک سیستم صوتی قابل شنیدن را نیز پخش کند.

همچنین سنسور ها باید از طریق دیوار، حصار، پرتو های مادون قرمز ستون ها و غیره امنیت دزدگیر اماکن را بیشتر کنند.

سیستم تشخیص آتش سوزی در دزدگیر اماکن

این سیستم شامل تعدادی از اجزا می باشد که با تشخیص دود می تواند امکان تخلیه سریع ساختمان را فراهم کند. در واقع این سیستم با افزایش غلظت گاز هایی مثل دی اکسید کربن فعال می شود.

علاوه بر این با نصب دزدگیر اماکن می توان نظارت از راه دور را ممکن ساخت. استفاده از یک سیستم یکپارچه برای نصب دوربین، سیستم تشخیص آتش سوزی و دزدگیر اماکن می تواند هزینه ها را برای افراد کمتر کند و این در حالیست که استفاده از روش های جدا تنها هزینه ی مازاد را بر دوش مشتریان قرار می دهد.

با این وجود کنار هم قرار گیری این سیستم ها در کنار هم می تواند به کنترل بهتر نیز کمک کند. در واقع بسیاری از نواقص هر یک از سیستم ها با سیستم دیگر پوشش داده می شود و در نتیجه منجر به واکنش بهتر خواهد شد.

امنیت ساختمان ها از دید برخی اهمیت فراوانی دارد و لذا با نصب دزدگیر اماکن می توان این امنیت را تامین نمود. این کار تنها زمانی ممکن است که از مشاوران متخصص در این زمینه برای نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی کمک گرفت.

 


۱۳۹۷/۸/۲۱

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط

نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دوربین برای سامانه های حفاظتی منازل

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دزدگیر منازل و امنیت خانه ها

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

سامانه نظارتی دوربین مدار بسته

ادامه مطلب ...