نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن یکی از مسائل مهم جوامع امروزی است که به دلیل افزایش روز افزون استفاده از دزدگیر اماکن در ساختمان های مختلف اتفاق افتاده است. بسیاری از افراد با نصب دزدگیر اماکن به صورت شخصی سعی در کاهش هزینه های خود دارند غافل از آنکه انواع دزدگیر امکان به تخصص فنی نیاز دارد و اگر افراد از این دانش بهره مند نباشند، مجبور به پرداخت وجه اضافی برای رفع مشکل خواهند شد.

اهمیت نصب دزدگیر در مکان های مختلف بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از کارشناسان با استفاده از این دانش توانسته اند بخش قابل توجهی از مشکلات مردم را حل نمایند.

سیستم های اعلام سرقت که با نام دزدگیر اماکن شناخته می شوند از ورود عوامل مختلف نفوذی از جمله انسان به ساختمان جلوگیری می کنند و به همین دلیل اغلب برای افزایش سیستم امنیتی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. هشدار هایی که از طریق آلارم و تماس به افراد اعلام می شود می تواند خطر سیستم های امنیتی را کاهش دهد.

انواع تجهیزات در نصب دزدگیر اماکن

دزدگیر های سیم کارتی

امروزه نصب دزدگیر اماکن با روش ها و تجهیزات پیشرفته ای ارتقا یافته است و بسیاری از کارشناسان دزدگیر های سیم کارتی را به افراد برای نصب در ساختمان پیشنهاد می دهند. این دزدگیر در هنگام هشدار با یک و یا چندین شماره تماس ارتباط برقرار گرفته و یا از طریق پیامک افراد را مطلع می سازد. اهمیت این موضوع برای افرادی که در خارج از یک ساختمان قرار دارند بیشتر است و لذا استفاده از آن برای منازل مسکونی و یا محیط های صنعتی توصیه می شود.

نصب دزدگیر اماکن با تجهیزات مختلف

در نصب دزدگیر امکان بسیاری از افراد ترجیح می دهد تجهیزات جانبی دیگری را نیز به آن اضافه کنند. استفاده از سنسور های مختلف از جمله شوک سنسور، دوربین مدار بسته و سیستم ضد حریق از آن جمله است. اتصال و ایجاد شبکه برای نصب دزدگیر اماکن با این تجهیزات نیاز به دانش تخصصی و کارشناسی دارد.

دزدگیر ها با هشدار های صوتی

ساده ترین نوع دزدگیر ها را می توان از این نوع دانست. در این حالت پس از نصب دزدگیر اماکن با فعال شدن سنسور، هشدار های صوتی بلافاصه شروع به کار کرده و اهالی ساختمان را مطلع می سازد. اگرچه این نوع دزدگیر اماکن به عنوان ساده ترین دزدگیر شناخته می شود اما نصب سنسور در موارد مختلفی به عوامل فنی

نیاز دارد.

در واقع نصب سنسور ها در نصب دزدگیر اماکن نسبت به سر هم کردن سیستم دزدگیر اهمیت بیشتری دارد و باید کلیه ی مناطق خطر را تحت پوشش قرار دهد. با توجه به ساختمان ها با طراحی مختلف، نصب دزدگیر اماکن نیز از طریق روش های مختلفی محقق می شود که دانش تخصصی درباره ی آن حیاتی خواهد بود.

سیستم های دزدگیر امکان از نظر سیم کشی به دو نوع مختلف تقسیم می شوند.

سیستم های امنیتی بی سیم

سیستم های امنیتی بی سیم نوع پیشرفته تری از انواع سیستم های امنیتی به شمار می روند که اغلب برای نصب دزدگیر امکان در سال های اخیر از آن استفاده می شود. امروزه استفاده از این سیستم با استفاده از شبکه ی وایرلس ممکن است و نیازی به کابل کشی برای کل ساختمان وجود ندارد. ساختمان های بسیار بزرگ و با محوطه باز فراوان را می توان با این سیستم امنیتی تجهیز کرد. در نصب دزدگیر امکان بی سیم توجه به این نکته که هشدار های امنیتی با فعال شدن سنسور شروع به کار می کند و از طرفی سیستم وایرلس باید تمامی سنسور ها را پوشش دهد ضروری خواهد بود.

سیستم های امنیتی با سیم

در نصب دزدگیر امکان با سیم، کابل کشی کل ساختمان ضروری است و تمامی سنسور ها باید به پنل مدیریت وصل گردند. این تجهیزات برای ساختمان های کوچک اگرچه مناسب است اما در ساختمان های بسیار بزرگ و با فضای باز مشکلات فراوانی را به بار خواهد آورد. در سال های اخیر استفاده از این سیستم امنیتی رو به افول رفته و کمتر کسی از این تجهیزات برای نصب دزدگیر امکان بهره می برد.

اهمیت روز افزون نصب دزدگیر اماکن یکی از دلایل تولید تجهیزات پیشرفته و با تکنولوژی های جدید است. این اهمیت بنا به نوع ساختمان و هدف از نصب دزدگیر اماکن در آن تفاوت دارد و بنابراین استفاده از تجهیزات یکسان در همه ی ساختمان ها چندان منطقی به نظر نمی رسد.

۱۳۹۷/۸/۱۳

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط

نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

فناوری های دزدگیرها و انتخاب بهترین دزدگیر

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دزدگیر و تغییر فصول

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دزگیر ها و نحوه کار آنها، یک شناخت ابتدایی از دزدگیرها

ادامه مطلب ...