نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

آنتن مرکزی

آنتن مرکزی

سیستم آنتن مرکزی یک راه برای مقابله با پوشش ضعیف آنتن های مختلف در ساختمان هاست. همچنین آنتن مرکزی می تواند تنها با یک آنتن کوچک شبکه ای را در سراسر ساختمان ایجاد کند تا افراد بتوانند به بهترین نحو از آن استفاده کنند. به جای تکرار و استفاده ی بیش از حد از آنتن های مختلف در ساختمان های بزرگ، نصب آنتن مرکزی منطقی تر است که به یک کنترل کننده ی مرکزی متصل می شود.

سیستم آنتن مرکزی به گونه ایست که تنها با یک آنتن می توان موج های مختلف را دریافت کرد و در بخش تقسیم کننده آن را به گیرنده های متفاوتی ارسال نمود. این سیستم می توان به صورت جداگانه هزینه های زیادی را در بر داشته باشد و از طرفی با نصب آنتن های متعدد بر روی ساختمان، اختلال در عملکرد ایجاد می شود و نویز های مختلفی ممکن است روی گیرنده ها به وجود آید. لذا لزوم آنتن مرکزی در ساختمان ها در سال های اخیر بیشتر احساس می شود.

اهمیت آنتن مرکزی در ساختمان ها

یکی از دلایل مهم استفاده از آنتن مرکزی، تعمیر سریع و آسان آن می باشد که به کاربران کمک می کند به راحتی انواع آنتن مرکزی را نگه داری کنند.

همچنین کانال های رادیویی و تلویزیونی نیز با کیفیت و به روش دیجیتال به روز گیرنده ها ظاهر می شود.

کابل های ورودی به ساختمان ها و سیم کشی های متعدد کاهش یافته که در نتیجه آن ظاهر ساختمان ها به هم نمی ریزد. از طرفی کیفیت تصاویر نیز بالاتر خواهد رفت.

اهمیت آنتن مرکزی در ساختمان ها به دلیل افزایش کیفیت دریافت سیگنال ها و کاهش نویز موجود در دریافت برای بسیاری از کاربران روز به روز در حال افزایش است.

اجزای یک آنتن مرکزی

برای برخی این سوال پیش می آید که چطور تنها یک آنتن می تواند کار چندین آنتن را انجام دهد و این به بخش های مختلفی بستگی دارد که در آنتن مرکزی وجود دارد.

دریافت: یکی از اجزای آنتن مرکزی بخش دریافت می باشد که تمامی سیگنال های رادیویی، تلویزیونی و ماهواره ای را دریافت کرده و حتی به صورت اختصاصی تصاویر ارسالی از دوربین های مدار بسته را نیز دریافت می کند. امواجی که این بخش دریافت می کند به بخش تقویت و تقسیم رفته تا از یکدیگر جداسازی شوند.

تقویت: این بخش به صورت یک فیلتر عمل نموده و عملا از ورود نویز به سیگنال ها جلوگیری کرده و موج های مورد نیاز را تقویت نموده تا در بخش انتقال به گیرنده ها منتقل گردند.

انتقال: مهم ترین بخش در آنتن مرکزی، قسمت انتقال است که هر سیگنال را به گیرنده ی خاصی ارسال می کند.

تقسیم: آخرین بخش از آنتن مرکزی، بخش تقسیم می باشد که از طریق سوئیچ یا اسپلیتر سیگنال ها را برای گیرنده های مختلف تقسیم می کند. این بخش کار اصلی را در یک آنتن مرکزی انجام می دهد و تاثیر زیادی در کیفیت تصاویر و محتوای انتقالی دارد.

بخش های مختلف با تجهیزات مختلفی کار می کند که هر کدام وظیفه ای را در آنتن مرکزی بر عهده داشته و می تواند تاثیر زیادی در سیگنال های دریافتی در گیرنده ها داشته باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تجهیزات مورد نیاز برای آنتن مرکزی

وظیفه ی هر یک از این تجهیزات برای آنتن مرکزی متفاوت است. امپلی فایر جزئی مهم در آنتن به شمار می رود که نویز های مختلف را از سیگنال های دریافتی حذف کرده و همانند یک صافی کار می کند.

مدولاتور نیز سیگنال ها را تبدیل به سیگنال هایی می کند که برای گیرنده ها قابل دریافت و شناسایی باشد.

اسپلیتر یکی دیگر از تجهیزات آنتن مرکزی به شمار می رود که مسیر سیگنال ها را در آنتن مشخص می کند تا به صورت صحیح به هر گیرنده انتقال یابند.

انتخاب هر یک از این تجهیزات تاثیر زیادی در کیفیت تصویر و محتوای مختلف ارسالی دارد و لذا استفاده از کارشناسان برای این بخش اهمیت زیادی خواهد یافت. همچنین مواردی همچون تعداد گیرنده های موجود در ساختمان نیز می توانند روی تهیه آنتن مرکزی اثر گذار باشند و باید به این مورد نیز دقت نمود.

این انتخاب به نوع و کاربرد آنتن مرکزی در موارد مختلف بستگی دارد و راهنمایی کارشناسان متخصص می تواند در این انتخاب نقشی مهم و اساسی را ایفا نماید.


۱۳۹۷/۸/۳

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط

نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

چطور شما میتوانید آنتن را در داخل ساختمان نصب کنید

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

اطلاعات پایه درباره آنتن مرکزی

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

آیا من سیستم آنتن درستی دارم؟ (بخش دوم)

ادامه مطلب ...