نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

نصب ماهواره مرکزی

نصب ماهواره مرکزی

امروزه نصب ماهواره مرکزی به یک ضرورت در برخی ادارات و شرکت ها تبدیل شده است و برای جلوگیری از هزینه ی اضافی در نصب ماهواره های متعدد، راه حل مناسبی به نظر می رسد.

برای نصب ماهواره مرکزی مراحل مختلفی را باید طی نمود که این مراحل پیش نیازی برای نصب صحیح و استفاده از ماهواره می باشد. از آنجا که ماهواره مرکزی دارای چندین گیرنده ی تلویزیونی می باشد می بایست مراحل نصب به طور دقیق استفاده شود و این کار برای ساختمان های با تعداد واحد های زیاد انجام می شود.

نصب ماهواره مرکزی را از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه درباره ی آن بحث خواهیم نمود.

شاید یکی از مهم ترین دغدغه ها هنگام نصب ماهواره مرکزی، نصب کابل کواکسیال ماهواره باشد. کابل کواکسیال بین دیش و گیرنده ها قرار می گیرد و مهم ترین قسمت نصب ماهواره مرکزی به شمار می رود.

مراحل نصب ماهواره مرکزی با کابل کواکسیال

1-    در ابتدای نصب ماهواره مرکزی می بایست یک کابل با کیفیت و خوب انتخاب نمود. کابل هایی که برای نصب استفاده می شوند تاثیر زیادی روی دریافت اطلاعات و تصاویر خواهند داشت و نویز کمتر یا بیشتر را می توان با کابل کواکسیال مناسب کنترل نمود.

2-    از آنجا که تلویزیون ها دارای دو هسته ی جداگانه هستند می بایست از دو کابل با کیفیت بالا استفاده نمود. برای دریافت کانال های محلی نیز استفاده از کابل ها تاثیر زیادی می گذارد و بنابراین بهتر است به صورت دقیق تعداد و کیفیت آن انتخاب شود.


3-    نصب دیش در یک قسمت از پشت بام باید انجام شود. نزدیک ترین نقطه در استفاده از دیش و نصب سوئیچ باید طوری باشد که تمام اتصالات ورودی و خروجی به آن ممکن باشد. از آنجا که با نصب ماهواره مرکزی می توان به چندین گیرنده اطلاعات را ارسال نمود، لذا نصب دیش در موقعیت مکانی مناسب کمک می کند تا تمامی سیگنال ها با فرکانس های مختلف با کیفیت خوب دریافت شود.

4-    حال که نصب ماهواره مرکزی با دیش به پایان رسید می بایست از طریق یک سیم به گیرنده ی اصلی متصل شود. تامین برق لازم برای دریافت اطلاعات نیز با استفاده از یک سیم ممکن می شود. اتصال دقیق و محکم سیم ها به دیش می تواند تاثیر زیادی روی کیفیت بگذارد و لذا باید کامل به زمین متصل گردند.


5-    سپس لازم است تا از هر پایانه خروجی در سوئیچ مورد نظر، کابل کواکسیال عبور کند. تعداد گیرنده های موجود تاثیر زیادی روی تعداد خروجی ها خواهند گذاشت. موج های FM، VHF و UHF از طریق دیش دریافت می شوند که باید هر کدام در نصب ماهواره مرکزی تفکیک شده و اطلاعات را به گیرنده ها ارسال نمایند.

6-     کابل هایی که از هر تیونر خارج می شود باید به جعبه ی سوئیچ متصل گردد. بنابراین شناخت و انتخاب سوئیچ مناسب با تعداد خروجی ها اهمیت زیادی دارد. تعداد ورودی ها باید برابر تعداد LNB باشد و نیاز به یک مولتی سوئیچ در نصب ماهواره مرکزی دیده می شود. در واقع تعداد خروجی ها در سوئیچ برایر با تعداد تیونر ها خواهد بود نه تعداد گیرنده ها.

هر چه تعدا ورودی و خروجی های مورد نیاز در سوئیچ بیشتر باشد، سوئیچ قیمت بالاتری خواهد داشت. بنابراین بهتر است با انتخاب صحیح سوئیچ در نصب ماهواره مرکزی، هزینه های نصب را کاهش داد. در صورتی که از سوئیچ با چند ورودی اضافی استفاده کنید، امکان افزایش تعداد گیرنده های سیستم در طول زمان نیز وجود خواهد داشت.

7-    در انتها باید کابل کواکسیال را به کانکتور ورودی دیش متصل نمود و از طرف دیگر نیز به تلویزیون متصل گردد. کابل های متصل شده به دیش نیز باید به تیونر متصل شوند. کابل ماهواره ای نیز به ورودی های ماهواره متصل می گردند.

در پایان آنچه اهمیت دارد کیفیت تصاویر بر روی گیرنده های تلویزیونی می باشد. از آنجا که تعداد گیرنده ها در هنگام نصب ماهواره مرکزی بیشتر از یک عدد هست، می بایست به صورت جداگانه کیفیت تصاویر را بررسی نمود. همچنین در نصب ماهوراه مرکزی باید اتصال کابل ها به صورت صحیح انجام شود.

این همان دلیلی است که نصب ماهواره مرکزی توسط افراد عادی غیر ممکن است باید از کارشناسان در این زمینه استفاده نمود. بسیاری از این کارشناسان توانایی نصب ماهواره مرکزی به صورت صحیح و با کیفیت خوب را دارند و می توانند نتایجی که مد نظر افراد است را ایجاد کنند.

علاوه بر این، نصب ماهواره مرکزی نیاز به مجوز های قانونی دارد و به راحتی امکان پذیر نیست و بهتر است در هنگام نصب ماهواره مرکزی ابتدا از وجود مجوز در مکان اطمینان حاصل نمود تا تبعات بعدی در پی نداشته باشد. برای نصب نیز کارشناسان بر اساس توانایی، مهارت و تجربه ی خود می توانند تاثیر زیادی در کیفیت نصب داشته باشند.