نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن

وجود دزدگیر های با تجهیزات مختلف سبب شده است تا نصب دزدگیر اماکن مهارت نسبی را بطلبد و لذا بسیاری از افراد به دنبال شناخت راه هایی برای نصب آن هستند. در این مطلب بر آنیم تا درباره ی نصب دزدگیر اماکن بیشتر صحبت کنیم.

مسلما شرایطی که سبب می شود تا نصب دزدگیر اماکن به درستی انجام شود، استفاده از تمامی امکانات به صورت صحیح خواهد بود لذا این دانش باید به روز و همگام با پیشرفته شدن دزدگیر ها باشد. در ادامه درباره ی اجزای دزدگیر هنگام نصب سخن خواهیم گفت.

اتصال ترمینال یا خروجی دزدگیر

در دزدگیر اماکن تعدادی ترمینال وجود دارد که باید به اجزای مختلف از طریق کابل متصل شود. ترمینال AC اولین و مهم ترین خروجی می باشد. این ترمینال باید به برق شهری متصل شود. باید مراقب بود که ترمینال به دیگر اجزا متصل نگردد و تنها برق شهری به این قسمت متصل شود.

خروجی SIN که به خروجی آژیر نیز شهرت دارد باید به آژیر و با در نظر گرفتن قطب های آن متصل شود. علاوه بر این از این خروجی برای دستگاه تلفن نیز استفاده می شود.

خروجی AUX از جمله خروجی هاسست است که به عنوان منبعی با 12 ولت شناخته می شود. این خروجی برای اجزایی که نیاز به این جریان دارند، برق تامین خواهد کرد. همچنین برای چشمی های دزدگیر که به عنوان حسگر شناخته می شوند، متصل می شود. نکته ی مهم در اتصال این ترمینال، تغذیه به صورت موازی است تا به صورت درست تغذیه انجام شود.

خروجی چشم ها بسته به تعداد چشمی های موجود روی دستگاه تفاوت دارد. در صورتی که از دزدگیر اماکن با چهار چشمی استفاده می شود، این خروجی ها به تعداد چهار عدد خواهند بود. سایر سنسور ها نیز به این خروجی متصل خواهند شد.

اتصال صحیح ترمینال ها می توان خطر سوختن دستگاه را به صفر برساند و در نتیجه نصب دزدگیر اماکن به درستی و با بهترین نتایج ممکن می گردد.

نصب چشمی ها

پر اهمیت ترین قسمت نصب دزدگیر اماکن، نصب چشمی ها به صورت درست می باشد. سنسور ها نیز در کنار این چشمی ها قرار گرفته و می توانند به بهتر شدن شرایط برای اعلام سرقت کمک کنند. برای هر فضا و محدوده باید یک چشمی در نظر گرفته شود و در صورتی که چشمی ها با رعایت حدود و مسافت نصب شوند، کارایی بهتری خواهند داشت.

معمولا چشمی ها به پنل متصل شده و تمامی اطلاعات را به آن مخابره می کنند. همانطور که پیش تر نیز بیان شد برای نصب چشمی ها باید به صورت سری یا متوالی عمل کرد و از نصب موازی نباید استفاده نمود.

چشمی ها معمولا دارای اجزای مختلفی هستند که در ساختمان آن ها برای تغذیه، متصل شدن به پنل و ایجاد هشدار اجزایی وجود دارد. این اجزا با هماهنگی وظیفه ی اصلی که هشدار های امنیتی می باشد را برای تلفن مخابره و یا سیستم های هشدار دهنده مخابره خواهند نمود.

مهارت هایی که در نصب چشمی در افراد متخصص وجود دارد، به بالا بردن عملکرد و کیفیت سیستم دزدگیر کمک می کند و لذا نصب دزدگیر اماکن را با موفقیت رو به رو خواهد ساخت.

آژیر یا سیستم های هشدار دهنده

متداول ترین سیستم هشدار دهنده هنگام نصب دزدگیر اماکن، استفاده از آژیر می باشد. آژیر ها بر دو نوع هستند، آژیر هایی که در بیرون از مکان نصب می شوند. این نوع آژیر ها معمولا هنگام نصب دزدگیر اماکن با یک پوشش و یا محافظ پوشانده می شوند و اغلب هشدار هایی همچون بوق زدن و چراغ چشمک زن دارند. از این آژیر برای ترساندن سارقین و متجاوزین به حریم اماکن استفاده می شود.

دسته ی دوم آژیر ها معمولا در پنل نصب شده و هشدار هایی همچون تماس با شماره تماس های ثبت شده و پلیس را فعال می کنند.

ریموت و کنترل از راه دور

کنترل از راه دور با استفاده از ریموت انجام می شود. در نصب دزدگیر اماکن می بایست حتما ریموت را فعال نمود که با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف می توان این کار را انجام داد.

سایر اجزا هنگام نصب دزدگیر اماکن نیز باید به شیوه ی فعال کردن ریموت نصب شوند.

استفاده از کارشناسان برای نصب زدگیر اماکن اهمیت زیادی دارد زیرا هر گونه اشتباه در نصب می تواند آسیب جدی به دستگاه وارد نماید. همچنین در بسیاری از موارد ممکن است با عدم اتصال درست کابل ها به ورودی و خروجی اجزا، خساراتی همچون خرابی آن ها را به بار آورد.

لذا توصیه می شود تا برای نصب دزدگیر اماکن در صورت عدم دانش کافی از افراد با مهارت کافی و متخصص استفاده نمود. نصاب ها می توانند خیال افراد را از نصب دزدگیر اماکن به شیوه ی صحیح و با بازدهی بالا مطمئن کنند.

بررسی بعد از نصب دزدگیر اماکن نیز اهمیت زیادی دارد و نصاب باید بعد از نصب، تست را نیز انجام دهد و هر گونه مشکل را در همان ابتدای کار رفع نماید تا این کار نتایج روشنی را ایجاد کند.


۱۳۹۷/۵/۱۷

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط

نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

فناوری های دزدگیرها و انتخاب بهترین دزدگیر

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

CCTV Surveillance System

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دزدگیر و تغییر فصول

ادامه مطلب ...