نکات نصب دوربین مداربسته

دوربین های مدار بسته به همان اندازه که کارایی دارند، دارای ظرافت هایی برای نصب نیز می باشند. از این رو شاید اتصال کابل ها به سرور مرکزی و واحد کنترل کار چندان مهم و سختی به نظر نرسد، اما هرگونه اشکال در نصب دوربین مداربسته، می تواند تمام کارایی آن را از بین ببرد. دوربین ها باید در مکان درست، با زاویه درست و بسیار محکم بر سر جای خود متصل شوند. علاوه بر این، دوربین ها باید تا جای ممکن از دید خارج بوده و دور از دسترس افراد نصب شوند.

کابل مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته، نباید مشخص باشد. زیرا که به راحتی می توان آن را قطع کرد. از طرفی باید زاویه دوربین ها را به گونه ای تنظیم کرد، که بیشترین شعاع دید را داشته باشند. از این همین رو، بسته به آنکه دوربین برای چه مکانی استفاده می شود، می توان از نوع متحرک و یا ثابت استفاده کرد. همچنین برای مکان هایی که نیاز به مراقبت های شبانه روزی دارند، مانند بانک ها، پادگان ها، زندان ها و… باید از دوربین های مادون قرمز در شب و همچنین دوربین مداربسته مخفی نیز استفاده کرد. به همین منظور قبل از خرید دوربین های مداربسته، حتما از یک کارشناس برای تعداد و نوع دوربین مورد استفاده کمک بگیرید.

نصب دوربین مدار بسته تنها اتصال از طریق سیم نمی باشد. زیرا که برخی از دوربین های مداربسته از طریق وای فای به ارسال تصاویر می پردازند. از این رو باید حتما یک وای فای نزدیک به دوربین قرار داشته باشد و یا برد آن زیاد باشد. همچنین توجه داشته باشید که گاهی علاوه بر کابل های انتقال تصاویر، باید به کابل کشی برق نیز بپردازید. همین موارد کوچک و جزئی، در صورتی که رعایت نشوند، به راحتی توسط سودجویان و سارقین مورد حمله قرار می گیرند.

علاوه بر این، دوربین ها دارای شعاع دیداری محدود هستند. یعنی بعد از فاصله ای معین، دیگر قادر به شکار صحنه ها به صورت واضح نمی باشند. به همین دلیل باید به فاصله دوربین ها توجه کنید.

نصب دوربین مداربسته یک کار هنرمندانه و ظریف است که هر نصاب و یا طراحی از عهده آن بر نمی آید. به همین جهت از بهترین نصاب برای این کار استفاده کنید.

آیا نصب انواع دوربین مداربسته متفاوت است؟

اینکه از چه دوربینی برای چه مکانی استفاده می کنید، خرید و نصب آن را تغییر می دهد. مثلا برای زیرنظر گرفتن مکان های سربسته مانند مغازه ها، از دوربین های کلاهک دار استفاده می شود و برای فضای بیرونی مغازه از دوربین های معمولی مستطیل شکل. همچنین هر کدام از این دوربین ها دارای کیفیت و قابلیت های مخصوص به خود می باشد. مثلا نصب دوربین مداربسته مخفی، باید بسیار با دقت و ظرافت انجام شود. دوربین های دید در شب، در مکان هایی رو به روی محل رفت و آمد افراد نصب شوند. ارتفاع این دوربین ها تا سطح زمین نباید بیش از حد استاندارد باشد. همچنین دقت کنید که نصب دوربین مداربسته، به سرور مرکزی، باید توسط یک فرد مطمئن صورت گیرد. زیرا که اتاق کنترل دارای ضریب امنیت بالایی می باشد و این سرور ها دارای رمز های شناسایی می باشند که نباید در دسترس همگان قرار گیرند.

وسایل مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته

هر آنچه را که برای نصب دوربین مداربسته نیاز دارید، در پکیجی به شما تحویل داده می شود. اما در کنار این، شما باید ابتدا تعیین کنید که به چه تعداد دوربین برای مکان خود نیاز دارید، که بر اساس آن، اقدام به خرید کابل کنید. علاوه بر این، حتما به منبع برق و اینکه دوربین مداربسته شما تا چند ساعت ذخیره باتری دارد نیز توجه کنید.

همچنین برای دوربین مداربسته وایرلس، کارت حافظه ای تهیه کنید تا در صورت قطعی برق، دوربین بتواند به ضبط تصاویر خود بپردازد. تمامی این موارد می تواند تا اندازه ای سارقان را از فکر دستبرد زدن به مکان شما، منصرف کنند. اما اوج طراحی و نصب دوربین مداربسته زمانی است که، در یک مدار و در کنار یک دزدگیر قرار می گیرد. در این حالت شما یک شبکه حفاظتی کامل را دارید، که می تواند به شما این اطمینان را بدهد، در هر کجای دنیا که باشید، قادر خواهید بود از مکان خود محافظت کنید.

معمولا در نصب دوربین مداربسته همراه با دزدگیر ها، از چشمی ها در کنار دوربین ها استفاده می شود، تا به محض حساس شدن سنسور ها و روشن شدن آژیر خطر، دوربین ها نیز به ثبت تصاویر بپردازند. در حقیقت استفاده از هر یک از این وسایل به تنهایی، سبب ناقص بودن سیستم امنیتی شما می شود. از این رو به شما توصیه می کنیم که برای اطلاع از جدیدترین مدل دوربین ها و دزدگیر ها، با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست