نکات نصب دزدگیر اماکن

البته نصب دزدگیر اماکن تنها نیاز شما به یک کارشناس حرفه ای نمی باشد. بلکه در ساختمان های بزرگ، نگهداری و چک کردن این دزدگیر ها بسیار ضروری است. البته معمولا از دزدگیر ها در کنار دوربین های مداربسته استفاده می کنند. اما به هر حال اگر ساختمان مورد نظر شما تنها یک خانه کوچک باشد، دزدگیر کفایت می کند. در این صورت باز هم نمی توانید خود را از نصب حرفه ای دزدگیر بی نیاز بدانید. زیرا برای این کار نیز، نیاز به کابل کشی های دقیق و منظم از چشمی تا پنل را دارید. علاوه بر این، تنظیم سنسور مرکزی و وارد کردن شماره های پشتیبان، چک کردن باتری و… باید توسط اپراتور صورت گیرد.

نکات نصب دزدگیر اماکن ، از نوعی به نوع دیگر فرق چندانی نمی کند. زیرا که تمامی این دزدگیر ها دارای یک سیستم نصب می باشند. تنها تفاوت آن ها در جایگاه و قابلیت های این دزدگیر ها می باشد. برخی از این دزدگیر ها میتوانند در صورت بروز هشدار، سریعا به اولین کلانتری متصل شوند. برخی دیگر به محض روشن شدن آژیرشان، با کاربر اصلی تماس گرفته و در صورت اتصال به دوربین مدار بسته، تصاویر را برای کاربر ارسال می کند. تمامی این قابلیت ها ضریب امنیتی ساختمان شما را بالا برده و از ورود متجاوزان جلوگیری می کند.

بهترین پکیج برای نصب دزدگیر اماکن شامل چه تجهیزاتی است؟

دزدگیر ها دارای تجهیزات بسیاری نیستند. بلکه آنچه در آن ها بسیار حائز اهمیت است، قرارگیری دوربین های مداربسته در کنار آن ها می باشد. در این حالت شما یک تجهیزات حفاظتی کامل دارید که می توانید آن را از راه دور کنترل کنید. در نصب دزدگیر امکان، یک سری تجهیزات وجود دارند که از طریق آن ها می توان به برخی از وسایل مانند زاویه دوربین ها، صدای محیط، روشن و خاموش کردن چراغ ها و… اشاره کرد. با این کار شما می توانید با اطمینان خاطر از ساختمان خارج شده و از طریق موبایل، تبلت و یا لب تاب به کنترل از راه دور بپردازید.

نکات نصب دزدگیر اماکن و یا دوربین مدار بسته بسیار مهم است، در دسترس نبودن کابل اتصال آن ها به سرور مرکزی می باشد. زیرا در این صورت به راحتی مورد دستکاری قرار می گیرند. علاوه بر این، معمولا دزدگیر ها دارای کد های امنیتی هستند، که برای کارکردشان از آن ها استفاده می شود. بنابراین باید دقت داشته باشید که نصب دزدگیر اماکن خود را توسط شرکت های معتبر انجام دهید.

نکات نصب دزدگیر اماکن + باید و نبایدها

دزدگیر ها به صورت بیسیم و با سیم به بازار عرضه می شوند. در هر دو مورد، باید دقت داشته باشید که پنل اصلی حتما به پریز برق متصل باشد و چشمی ها از طرق دو سیم که یکی جریان برق و دیگری انتقال سنسور حرکتی است، به پنل اصلی متصل می شوند. در نصب دزدگیر اماکن؛ پنل، برق چشمی را تامین می کند. ضعف این دزدگیر زمانی است که سیم آن ها به صورت روکار استفاده شود. در این حالت به راحتی می توان یک چشمی را از دور خارج کرده و به ساختمان وارد شد.

در نوع نصب دزدگیر اماکن بیسیم (که یکی از بهترین انواع دزدگیر می باشد)، چشمی ها از طریق وای فای به سنسور اتصال می یابند. معمولا از این نوع دزدگیر ها در مکان های باز و گسترده استفاده می شود. تنها نکته ای که در مورد نصب این دزدگیر ها باید رعایت کنید، قرارگیری چشمی ها در کنار پریز برق می باشد.

در نصب دزدگیراماکن، دقت کنید که پنل مرکزی از دید و از دسترس عموم خارج باشد. همینطور شماره هایی که به عنوان پشتیبان در پنل ذخیره می کنید، نزدیکترین و در دسترس ترین افراد باشند. این بخش نرم افزاری به اندازه راه اندازی سخت افزاری آن مهم می باشد. بخش سخت افزاری دزدگیر ها را می توان از طریق چشم بررسی کرد و اگر اشکالی در آن به وجود آمده باشد، آن را رفع نمود. اما بخش نرم افزاری تنها باید توسط اپراتور مورد بررسی قرار گیرد. هر گونه دستکاری اشتباه در خصوص پنل، می تواند کارکرد اصلی دزدگیر را مختل کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست