نصب دوربین مدار بسته

ایده نصب دوربین مدار بسته برای حفظ امنیت مکان ها و ساختمان های مختلف در سال های اخیر افزایش یافته است و بسیاری از مردم تمایل دارند تا نصب دوربین مدار بسته را در منازل خود نیز انجام دهند. در هنگام استفاده از این روش، سیستم نظارت به راحتی تنظیم می شود و بسیاری از افراد می توانند با نصب دوربین مدار بسته از مشکلاتی که ممکن است بر سر راه آن ها در حفظ امنیت خانه و شرکت خود وجود داشته باشد، جلوگیری کنند.

در زیر مراحل ساده ای از نصب دوربین مدار بسته را بیان خواهیم کرد که روشی ابتدایی برای نصب را بیان می کند و در موارد پیچیده تر نیازمند کمک گرفتن از کارشناسان نصاب وجود دارد.

مکان های نظارتی را مشخص کنید

استفاده از دوربین مدار بسته برای مکان های مختلف خانه یا محل کار، گاها هزینه های زیادی را به دنبال دارد و از این رو بهتر است مکان هایی که نظارت ناکارآمدی به صورت شخصی روی آن وجود دارد، برای نصب دوربین مدار بسته انتخاب شوند. این اولویت بندی کمک می کند تا منطقه مورد نظر در ساختمان مشخص شود. رسم و طراحی مکان های مختلف ساختمان می تواند این کار را ساده تر نماید.

حال باید مکانی را که دوربین باید قرار گیرد را مشخص کرد. در این حالت باید مکان را بررسی نمود که توسط هیچ چیز مسدود نشده باشد و بهترین حالت از مکان را برای نمایش در لنز دوربین فراهم کنید. مکان هایی که لزوم استفاده از دوربین احساس می شود شامل درب ورودی ساختمان و درب اضطراری، فضا های عمومی مشترک در ساختمان، مسیر های مختص راه رفتن از جمله راه پله و درب های مختلف است که در هر مکان نصب دوربین مدار بسته ضروری خواهد بود.

دوربین های متناسب با نیاز خود را بخرید

اگر به بازار بروید، خواهید دید که انواع دوربین مدار بسته وجود دارد که نمی توان بین آن ها یک سیستم امنیتی ایده آل را تشخیص داد. نیاز هر مکان برای نصب دوربین مدار بسته متفاوت است. به عنوان مثال کیفیت تصاویر، ضبط صدا، سیم کشی مناسب با کابل های مختلف، مکان پریز ها و بسیاری از عوامل دیگر در این انتخاب دخیل هستند.

اگر از دوربین های بی سیم استفاده می کنید باید کل مناطق پوشش داده شود و زمان انتخاب باید این پوشش دهی موثر مبنای گزینش میان انواع دوربین باشد.

روش نصب دوربین مدار بسته در انواع دوربین را بشناسید

نصب دوربین مدار بسته یک فرآیند پیچیده است که نیاز است تا افراد قبل از هر چیز انواع دوربین و طریقه نصب آن را بشناسند. به عنوان مثال دوربین های پر کاربرد برای نصب در ساختمان ها به شرح ذیل می باشد.

دوربین مدار بسته بی سیم و با سیم:

تفاوت بین این دو نوع دوربین در استفاده از کابل های مختلف است. نصب دوربین مدار بسته بی سیم بدون نیاز به کابل میسر است و البته کیفیت آن بسته به دوری و نزدیکی نسبت به گیرنده تفاوت دارد. اما دوربین مدار بسته با سیم نیاز به کابل کشی در ساختمان دارد و کیفیت بنا به فاصله تغییر چندانی نمی کند.

دوربین حساس به حرکت:

 دوربین های حساب به حرکت روش نصب متفاوتی دارند. این نوع دوربین به حرکت افراد حساس بوده و در فضای های بسیار بزرگ استفاده می شوند.

از یک مانیتور برای مشاهده استفاده کنید

دوربین ها اطلاعات را به مانیتور ارسال می کنند و در نتیجه هنگام نصب دوربین مدار بسته باید یک مانیتور را به دوربین از طریق کابل متصل نمود. همچنین نیاز به یک DVR برای ذخیره ویدئو وجود دارد که با ظرفیت های مختلف امکان ذخیره سازی فیلم ها را بین دوره ای مشخص، دارد.

اگر برای نصب دوربین مدار بسته یک پکیج کامل خریداری کنید، معمولا دستگاه ضبط کننده در کنار دوربین ارائه می شود. این دستگاه ها به صورت آنالوگ یا تحت شبکه کار می کنند که در سال های گذشته استفاده از دوربین مدار بسته آنالوگ کاهش یافته است.

تجهیزات را قبل از نصب دوربین مدار بسته آزمایش کنید.

قبل از هر چیز و در ابتدا بهتر است اجزای مختلف سیستم را آزمایش نمود. در این حالت اشکالات موجود قبل از راه اندازی سیستم بر طرف می شود. در نهایت برای نصب دوربین مدار بسته بهتر است زاویه را تنظیم نمود. بعد از تنظیم زاویه و ایجاد ارتباط میان اجزای فنی سیستم، کار به پایان می رسد و کارشناس لازم است تا صحت اجرای کار و تنظیمات اولیه را تایید نماید.

فهرست