مزایای آنتن مرکزی

دریافت تصاویر شفاف و هماهنگ با صدا از مزایای آنتن مرکزی است. حال تصور کنید که این تصاویر و صدا ها با روی کار آمدن آنتن مرکزی دچار انقلابی گسترده در کیفیت شده اند. آنتن مرکزی یکی از بهترین گزینه ها برای منازل آپارتمانی و یا خانه هایی است که دارای چندین گیرنده هستند. البته این به این منظور نیست که خانه های یک طبقه از این امر بی نیاز می باشند. در حقیقت تمامی افرادی که تمایل به دیدن تصویری واضح دارند، به یک آنتن مرکزی خوب نیازمندند.

آنتن های مرکزی دارای کارکردی متفاوت با آنتن های قدیمی می باشند و از قطعات جدید و پرکاربردی برای بالا بردن وضوح و کیفیت تصاویر استفاده می کنند. از این آنتن ها می توان در هر مکان و شهری استفاده نمود. کاربرد این وسایل آنقدر زیاد است که می توان وجود آن ها را برای خانه ای ضروری دانست.

آنتن مرکزی چه مزایایی ویژه ای دارد

شاید دیده باشید که مناطق دورافتاده از شهر تنها به چند کانال تلویزیونی بیشتر بسنده نمی کنند. در حقیقت در این مناطق قدرت سیگنال کم بوده و آنتن های معمولی نمی توانند به جمع آوری و متمرکز کردن سیگنال ها بپردازند. از این رو آنتن مرکزی جدید، دارای دیش هایی می باشد که می توانند کمترین سیگنال ها را نیز جذب کرده و از آن ها یک سیگنال پرقدرت بسازند. البته ارسال سیگنال قوی تنها بر عده دیش نمی باشد، بلکه آمپلی فایر های قدرتمندی بر روی این دستگاه نصب شده است که باعث افزایش قدرت سیگنال می شود.

علاوه بر این، این آنتن ها دارای بهترین بسط ها برای اتصال بر روی پشت بام هستند و به همین علت امکان بر هم خوردن تنظیمشان بر اثر تغییرات شرایط جوی، بسیار کم است.

داشتن ورودی های متعدد در آمپلی فایر های این دستگاه، به آن امکان ارسال تصاویر به چندین کاربر را به صورت همزمان می دهند. همچنین در آنتن مرکزی از کابل های ویژه ای به نام HTMI استفاده می شود، که توانایی ارسال تصویر و صدا را به صورت همزمان دارد. همچنین در این آنتن ها، علاوه بر امواج مربوط به تلویزیون، می توان امواج مربوط به رادیو را نیز دریافت کرد. این آنتن ها، کاربران از شبکه های پیچیده سیم کشی خلاص کرده و باعث نظم و زیبایی خانه ها می شود.

یکی از مزایایی ویژه آنتن مرکزی، داشتن شبکه داخلی برای اتصال کاربران به یکدیگر می باشد. در حقیقت یکی از کاربران می تواند با پخش فیلمی در خانه خود، آن را از طریق آنتن مرکزی به معرض نمایش برای سایر استفاده کنندگان قرار دهد.

آنتن های مرکزی معمولا دارای اجزایی مشابه می باشند. اما اینکه این اجزا از چه متریالی ساخته شده اند، کیفیت و قیمت آن ها را تعین می کند. بهترین نوع آنتن مرکزی دارای آمپلی فایر های قدرتمند و سیم های مسی می باشند. همچنین در این آنتن ها از قطعات ضد زنگ استفاده می شود.

برای خرید آنتن مرکزی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید آنتن مرکزی اولین نکته ای را که باید در نظر بگیرید، تعداد مصرف کنندگان از آن آنتن می باشد. برای این منظور حتما از راهنمایی فروشنده و یا اپراتور دستگاه استفاده کنید. دومین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، میزان سیم کشیو تعداد پریز های مورد نیاز برای ساختمان است. برای این کار نیز با یک بررسی اجمالی می توانید میزان سیم و پریز مورد نیاز خود را تهیه کنید. در این خصوص نکته ای که حائز اهمیت است، نوع و سایز سیمی است که تهیه می شود.

سومین مورد، خریدن یک آمپلی فایر قوی می باشد. برای این منظور حتما با اپراتور ها مشورت کنید. معمولا آمپلی فایر ها را بر اساس تعداد درگاه های که در اختیار مشتریان قرار می دهند، شماره بندی می نمایند. آخرین و یکی از مهمترین عاملی که باید به آن توجه شود، جهت قرار گیری و نصب دیش آنتن مرکزی می باشد. در حقیقت این موضع اولین عاملی است که بر کیفیت تصاویر تاثیر دارد. به همین منظور باید از یک ردیاب سیگنال استفاده کنید.

در نهایت ما به شما توصیه می کنیم شما تنها به شمار استفاده کنندگان بپردازید و برای نصب آنتن مرکزی، حتما از یک نصاب حرفه ای برای این کار استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست