دوربین مداربسته

 استفاده از دوربین مداربسته در خانه ها

یکی از مکان های که امروزه زیاد مورد سرقت قرار می گیرد، منازل می باشند. متاسفانه با گستردگی کار دزدان و عدم توانایی ردگیری آن ها، نمی توان به اموال مسروقه دست یافت. این روند آنچنان فراگیر شده است که حتی با وجود دزدگیر ها نیز، سارقان به دستبرد زدن می پردازند. به همین دلیل داشتن دوربین مداربسته در منزل، یکی از راه های به دام انداختن این سارقین می باشد. با تصویر های واضحی که از آن ها به دست می آید، می توان به راحتی آن ها را دستگیر کرد. اما دوربین مداربسته چگونه عمل می کند؟ یا اینکه آیا دوربین ها دارای انواعی هستند؟ کدام نوع بهتر است؟ با همراه باشید تا در این مقاله به توضیح تمامی ایت سوالات بپردازیم.

دوربین ها وسایلی هستند که کار ضبط و ثبت تصاویر را بر عهده داشته و می توانند در انواع مختلفی استفاده شوند. اینکه جایگاه دوربین ها در کجا باشد و یا اینکه آیا به سیستم های پیشرفته ای مانند دزدگیر های هوشمند متصل باشد، مطابق با سلیقه مشتری بوده و می توان یکی از میان چندین دوربین را انتخاب کرد.

جدیدترین دوربین مداربسته و امکانات آن

دوربین های مداربسته در گذشته تنها به ثبت و ضبط تصاویر پرداخته و هیچگونه صدایی را در اختیار مشتریان قرار نمی داند. اغلب تصاویر این دوربین ها سیاه و سفید و بی کیفیت بودند. اما نسل جدید دوربین مدار بسته، امروزه توانسته است مرز های تکنولوژی را درنوردیده و با ارائه بیشترین امکانات به مشتریان، آن ها در امر مراقبت و محافظت از مکان های خود، یاری رساند.

دوربین مدار بسته جدید، قابل اتصال به دزدگیر بوده و می تواند همزمان تصاویر بدست آمده را از طریق وای فای به هر نقطه از جهان ارسال کند. همچنین این دوربین ها توانایی ضبط ساعت ها تصویر را دارند. در حقیقت آن ها دارای یک حافظه داخلی بوده که در صورت نیاز می توان از آن ها استفاده کرد. علاوه بر این امکانات، دوربین های مدار بسته جدید دارای میکروفون های داخلی می باشند که از طریق آن می توان استراق سمع کرده و یا برای دزدان ایجاد رعب و وحشت کرد.

دوربین مداربسته ، از نوع مادون قرمز، می تواند با دقت بسیار به دید در شب پرداخته و تصاویری با کیفیت آنچه در روز مشاهده می کنید را، در اختیارتان قرار دهد. این تصاویر قابل استناد بوده و در بسیاری از محاکمه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

قابلیت پنهان شدن دوربین مداربسته جدید، یکی دیگر از مزایایی این نسل جدید می باشد. در حقیقت می توان دوربین ها در گوشه و کنار های خاصی نصب کرده که به راحتی قابل شناسایی نباشند. این دوربین ها در اندازه ها و شکل های متفاوتی در بازار موجود بوده و به اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند.

برتری های دوربین مداربسته نسبت به دزدگیر ها

دزدگیر ها وسایلی هستند که تنها به آگاه سازی مالک از سرقت پرداخته و به راحتی قابل خارج شدن از شبکه حفاظتی می باشند. همچنین می توان از طریق کور کردن چشمی های دزدگیر ها، آن ها را در تشخیص فریب داده و این وسایل را از کار انداخت. علاوه بر این، هدف از نصب دزدگیر تنها ترساندن دزد ها می باشد و نه به دام انداختن آن ها. از این رو دزدگیر ها بدون اتصال به یک شبکه وایرلس و دوربین مداربسته، قادر به حفاظت کامل از مکان شما نیستند.

تمامی این تفاسیر در حالی است که دوربین های مدار بسته معمولی می توانند به راحتی تصاویری از هر آنچه اتفاق افتاده را در اختیار شما قرار دهند. حال تصور کنید که علاوه بر این تصاویر، می توانید همزمان با رخ دادن آن به مشاهده آن نیز پرداخته و صدای افراد حاضر در فیلم را نیز گوش کنید.

دوربین های مداربسته تا آنجا پیشرفت داشته اند که خود دارای حافظه های داخلی با ظرفیت بالا بوده که در صورت قطعی برق و یا وایرلس، می تواند همچنان به ضبط و ثبت تصاویر بپردازد.

نصب دوربین مدار بسته و چالش های آن

دوربین های مداربسته دارای پیچیدگی های زیادی نیستند. در حقیقت آنچه آن ها را نیازمند به یک تکنسین خوب می کند، تشخیص مکان مورد نظر برای نصب آن ها می باشد. در غیر این صورت، می توان از طریق پکیجی که در داخل کارتون دوربین مداربسته قرار دارد، به نصب آن ها پرداخت.

نصب دوربین مداربسته نیاز به مهارت خاصی نداشته و تنها به کابل ها (درصورتی که دوربین به وسیله کابل تصاویر را ارسال کند)، وسایل نصب مانند پیچ گوشتی، دریل و… نیاز دارد. در صورت داشتن این وسایل نیز، خود می توانید با تشخیص مکان های پر خطر و ورود دزدان به مکان مورد نظر، به نصب دوربین ها بپردازید. این روند حتی برای نصب چشمی دزدگیر ها صادق است. آنچه که برای نصب دوربین ها بسیار اهمیت دارد، نزدیکی آن ها به پریز برق می باشد. بنابراین در این خصوص دقت کنید

فهرست