انواع دزدگیر اماکن و خرید آن ها

انواع دزدگیر اماکن دارای طرح ها و مدل های مختلفی است. در انواع دزدگیر ها، آنچه به عنوان بیس می باشد، پنل، چشمی ها و آژیر است. در حقیقت به غیر از این سه مورد، هر آنچه را که به دزدگیر متصل کنند، به عنوان آپشن و یک امتیاز برای آن محسوب می شود. این آپشن ها باعث افزایش ضریب امنیتی سیستم شده و راه را برای سارقان مسدود می کنند. مثلا در دزدگیر های قدیمی، سارقان می توانستند از طریق قطع سیم تلفن، آژیر و یا عوض کردن جهت دید چشمی ها، دزدگیر را از کار بیاندازند. اما دزدگیر های امروزی، دیگر نیازی به خط تلفن ثابت ندارند. بلکه از طریق وای فای و یا سیمکارت، می توانند با کاربران ثبت شده در حافظه خود تماس بگیرند. در انواع دزدگیر های قدیمی تعداد شماره هایی که می توانستید به عنوان پشتیبان ذخیره کنید، بسیار کم بودند. در صورتی که در نسل جدید دزدگیر ها، علاوه بر سرعت عمل در برقراری تماس با کاربر اصلی، می توان تا تعداد بیش از 25 شماره را به عنوان پشتیبان ذخیره کرد.

در نوع جدید دزدگیر اماکن ، این وسایل می توانند همراه با دوربین مداربسته نشوند و یک سیستم حفاظتی بی نظیر را تشکیل دهند. این دزدگیر ها نیز همانند دوربین ها دارای چشمی های بی سیم می باشند که می توان از آن ها برای مکان هایی که نمی توان از سیم کشی استفاده کرد، به کار برد. علاوه بر این، نوع مادون قرمز در انواع دزدگیر اماکن و یا دزدگیر های تولید کننده مه، دزدگیر های در و پنجره و… از جمله دزدگیر های خاص می باشند.

ویژگی های دزدگیر اماکن

انواع دزدگیر اماکن تنها برای اطلاع کاربر از سرقت به کار گرفته می شود و همچنین فراری دادن دزد ها به همین منظور هرگونه اختلال در این دو عملکرد، ماهیت دزدگیر را از بین خواهد برد. برای جلوگیری از این ضایعه، معمولا از باتری های ذخیره قوی که بتوانند بعد از قطعی برق تا 48 ساعت و حتی بیشتر برق دزدگیر را تامین کنند، استفاده می شود. همچنین برای جلوگیری از قطع شدن تلفن، از سیمکارت برای برقراری تماس استفاده می کنند. دزدگیر ها معمولا دارای کنترل از راه دور می باشند، که می تواند تا کیلومتر ها رابطه شما با دستگاه را حفظ کند. شما حتی می توانید از دزدگیر های پیشرفته برای روشن و یا خاموش شدن لامپ های ساختمان نیز استفاده کنید. علاوه بر این، با استفاده از ترکیبی از چشمی های معمولی و چشمی های مادون قرمز، می توانید ضریب امنیتی ساختمان در شب را، بیشتر کنید.

دزدگیر اماکن و تجهیزات مورد نیاز برای نصب آن

هر آنچه را که برای نصب انواع دزدگیر اماکن نیاز داشته باشید، در پکیج همراه آن، موجود می باشد. تنها موردی که باید به صورت جداگانه و متناسب با ساختمان مورد نظر خریداری شود، تعداد چشمی های بیشتر در صورت نیاز، تعداد بلندگوی های بیشتر و متراژ سیم می باشد. البته می توانید با هماهنگی شرکت، تعداد دستگاه های کنترل از راه دور را نیز بیشتر تهیه کنید.

تمامی عوامل بالا، جز مواردی هستند که باید قبل از خریداری دزدگیر اماکن مورد بررسی قرار گیرند. کمک از یک نصاب و یا اپراتور، می تواند شما را در خرید این موارد راهنمایی کند. البته برای خرید در نظر بگیرید که آیا نیاز به چشمی هایی دور از محیط بسته ساختمان نیز هست، یا خیر و یا اینکه از چه نوع چشمی برای چه منطقه ای بهتر است استفاده شود و… . توجه به تک تک جزئیات دزدگیر اماکن قبل از نصب، شما را از دوباره کاری باز می دارد.

عوامل موثر در قیمت دزدگیر اماکن

قیمت دزدگیر ها از قیمتی بین 1 میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان متغیر می باشند. آنچه آن ها را تا این اندازه متمایز می کند، قابلیت و ضریب امنیت بالای آن ها می باشد. مثلا برخی از دزدگیر ها تنها قابلیت آژیر کشیدن داشته و یا از سنسور هایی با حساسیت کم استفاده می کنند. در صورت که برخی دیگر از حسگر های لیزری و یا مه برای اسکن محیط استفاده می نمایند. تمامی این ویژگی ها نه تنها بر روی قیمت تاثیر گذار است، بلکه باعث حفاظت بیشتر از مکان شما می شود.

دزدگیر اماکن هرچه گران تر باشد، دارای کیفیت بالاتر و قابلیت های بیشتری است. البته این قیمت گاهی می تواند به دلیل استفاده از تجهیزات بیشتری مانند چشمی های بیشتر و یا بلندگو های بیشتر باشد نه سیستم پیشرفته آن. در هر صورت، قدرت انتخاب شما در این زمینه بسیار گسترده می باشد و شما می توانید هر نوع دزدگیر را از طریق وب سایت های تهیه کنید. نصب این نوع از دزدگیر ها به صورت کامل در پکیج فروششان قرار داده شده است و شما با کمک از یک نصاب، می توانید به راحتی آن ها را در شبکه قرار دهید.

در نوع جدید دزدگیر اماکن، این وسایل می توانند همراه با دوربین مداربسته نشوند و یک سیستم حفاظتی بی نظیر را تشکیل دهند. این دزدگیر ها نیز همانند دوربین ها دارای چشمی های بی سیم می باشند که می توان از آن ها برای مکان هایی که نمی توان از سیم کشی استفاده کرد، به کار برد. علاوه بر این، نوع مادون قرمز دزدگیر اماکن و یا دزدگیر های تولید کننده مه، دزدگیر های در و پنجره و… از جمله دزدگیر های خاص می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست