نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

ماهواره مرکزی و چگونگی استفاده از آن

ماهواره مرکزی و چگونگی استفاده از آن

ماهواره مرکزی نیز مانند آنتن مرکزی، برای مجموعه ای از کاربران یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله همانند آنتن دارای تجهیزات و بخش هایی تقسیم سیگنال و ارسال می باشد، که باید به دقت انتخاب و خریداری شوند.

در ماهواره مرکزی سیگنال ها توسط دیش ها جمع آوری شده و از طریق LNB به پنل اصلی منتقل می شوند. سایر اعمال بر روی سیگنال ها، در این مرحله صورت می گیرد. پخش، تقویت و ارسال سیگنال ها همچنین نوع سیم کشی در ارسال و دریافت تصاویر با کیفیت بسیار ضروری است.از این رو از یک نصاب حرفه و یا اپراتور در مورد بهترین تجهیزات نصب پرس و جو کنید.

ماهواره مرکزی دارای سیستم پیچیده ای نیست. در حقیقت تمام فرآیند آن شامل مراحل زیر می باشد:

1.      دریافت سیگنال از طریق LNB

2.      استفاده از ولتاژ برای انتقال سیگنال

3.      استفاده از توزیع کننده ها

4.      انتقال

5.      دریافت توسط رسیور ها

بیشتر این مراحل در تمامی ماهواره ها یکسان است. اما استفاده از نوع تجهیزات، بسیار ضروری می باشد. مثلا استفاده از نوع دیش و سایز آن، قدرت LNB در جمع آوری سیگنال ها، توزیع کننده های مناسب و به تعداد کاربران، سیم کشی اصولی، استفاده از آمپلی فایر های قوی و... از جمله شرط های استفاده ماهواره مرکزی خوب است. البته در میان نکات بالا، این تنها رسیور ها می باشند، که دارای اهمیت کمتری هستند. در حقیقت رسیور ها تنها کار دریافت سیگنال و پخش آن را دارند. از این رو داشتن یک رسیور معمولی نیز می تواند شما را در داشتن یک پخش خوب، حمایت کند.

ماهواره مرکزی و وسایل مورد نیاز برای نصب آن

سیگنال در ماهواره مرکزی نیز مانند آنتن مرکزی، نمی تواند به تنها در میان سیم ها عبور کند. برای این کار معمولا سیگنال را بر روی ولتاژ سوار کرده، تا قابلیت انتقال سریع داشته باشد. بعد از تقویت و ارسال سیگنال، حال نوبت تپ آف ها و اسپلیتر ها می باشد که به تقسیم و توزیع سیگنال ها بپردازند. در حقیقت آنچه که برای این کار لازم و ضروری است، استفاده از تقویت کننده های خوب برای تقویت سیگنال است.

بسته به تعداد کاربران ساختمان، ما باید از تعداد وسایل متغیری استفاده کنیم. در غیر اینصورت، نمی توان سیم کشی مناسب و یا سیگنالی با کیفیت مطلوب داشت. در نوع سیم کشی بسیار دقت کنید. تا جای امکان برای این کار نیز، همانند آنتن مرکزی از نوع سیم کشی حلقوی و یا زیگزاگی استفاده نکنید. این کار باعث افت سیگنال و افزایش مقاومت در سیم ها می شود.