نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

در نصب دوربین مداربسته باید چه نکاتی را مد نظر گرفت؟

در نصب دوربین مداربسته باید چه نکاتی را مد نظر گرفت؟

دوربین های مدار بسته به همان اندازه که کارایی دارند، دارای ظرافت هایی برای نصب نیز می باشند. از این رو شاید اتصال کابل ها به سرور مرکزی و واحد کنترل کار چندان مهم و سختی به نظر نرسد، اما هرگونه اشکال در نصب دوربین مداربسته، می تواند تمام کارایی آن را از بین ببرد. دوربین ها باید در مکان درست، با زاویه درست و بسیار محکم بر سر جای خود متصل شوند. علاوه بر این، دوربین ها باید تا جای ممکن از دید خارج بوده و دور از دسترس افراد نصب شوند.

کابل مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته، نباید مشخص باشد. زیرا که به راحتی می توان آن را قطع کرد. از طرفی باید زاویه دوربین ها را به گونه ای تنظیم کرد، که بیشترین شعاع دید را داشته باشند. از این همین رو، بسته به آنکه دوربین برای چه مکانی استفاده می شود، می توان از نوع متحرک و یا ثابت استفاده کرد. همچنین برای مکان هایی که نیاز به مراقبت های شبانه روزی دارند، مانند بانک ها، پادگان ها، زندان ها و... باید از دوربین های مادون قرمز در شب و همچنین دوربین مداربسته مخفی نیز استفاده کرد. به همین منظور قبل از خرید دوربین های مداربسته، حتما از یک کارشناس برای تعداد و نوع دوربین مورد استفاده کمک بگیرید.

نصب دوربین مدار بسته تنها اتصال از طریق سیم نمی باشد. زیرا که برخی از دوربین های مداربسته از طریق وای فای به ارسال تصاویر می پردازند. از این رو باید حتما یک وای فای نزدیک به دوربین قرار داشته باشد و یا برد آن زیاد باشد. همچنین توجه داشته باشید که گاهی علاوه بر کابل های انتقال تصاویر، باید به کابل کشی برق نیز بپردازید. همین موارد کوچک و جزئی، در صورتی که رعایت نشوند، به راحتی توسط سودجویان و سارقین مورد حمله قرار می گیرند.