نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

آنتن مرکزی را چگونه و بر چه اساسی انتخاب کنیم؟

آنتن مرکزی را چگونه و بر چه اساسی انتخاب کنیم؟

اینکه در میان تعداد بسیاری از آنتن های مرکزی، کدام یک را انتخاب کنیم، بستگی به نیاز ما به این وسایل دارد. از این رو ما با ثبت مشخصات خود و مشورت گرفتن از اپراتور و یا واحد فروش، می توانیم بهترین آنتن مرکزی موجود را تهیه کنیم. معمولا برای خرید این وسایل، به تعداد مصرف کنندگان توجه می کنند. هر چه این تعداد بیشتر باشد، باید از تعداد دیش های بیشتر و آمپلی فایر های قوی تری استفاده کرد. در واقع سه فاکتور اصلی برای انتخاب آنتن مرکزی وجود دارد: نوع آنتن، جهت آنتن و بهره آنتن. معمولا نوع آنتن را با توجه به تعداد و فرکانس های کانال مورد نظر انتخاب می کنند. برای این منظور ، اگر از تمامی فرستنده ها در یک جهت باشند، از آنتن های با باندن پهن برای دریافت سیگنال استفاده می شود و اگر در جهت های مختلفی قرار داشته باشند، از آنتن های تک کانال استفاده می کنند. انواع معمول آنتن شامل؛ VHF/UHF/FM , VHF/UHF , UHF , VHF می باشند. البته توجه داشته باشید که برای دریافت سیگنال FM بهتر است از یک آنتن دیگر استفاده کنید.

توجه داشته باشید یکی از عوامل مهم در خرید آنتن مرکزی، توجه به بهره سیگنال می باشد. آنتن باید حداقل بهره 0 db را برای ورودی به آمپلی فایر تهیه کند. این نکته از این لحاظ حائز اهمیت است که برای مناطقی با بهره سیگنال کم، باید از آنتن های بزرگتر با بهره بیشتر استفاده کرد. علاوه بر آنتن، در مناطقی که قدرت سیگنال کم می باشد، باید در کنار یک آمپلی فایر، از یک پری آمپلی فایر نیز استفاده کرد. این وسایل در حقیقت یک پیش تقویت کننده ها می باشند که خود به 4 نوع تقسیم می شوند:

1.      پوشش دهنده باند فرکانسی

2.      بهره (GAIN)

3.      مقدار نویز

4.      توان خروجی

معمولا پری آمپلی فایر ها به صورت UHF یا VHF یا VHF/UHF  طراحی شده اند. برخی از این وسایل دارای بلوکه کننده های موج FM می باشند. زیرا این طول موج می تواند تولید نویز کند. وظیفه پریآمپلی فایر ها، تهیه سیگنال کافی برای آمپلی فایر های توزیع کننده است. البته در نظر داشته باشید که گاهی برای استفاده از آمپلی فایر های تک کاناله، ممکن استاز یک پری آمپلی فایر استفاده شود.

معمولا انتخاب آنتن مرکزی شال مراحلی است که هر مرحله دارای تجهیزات مربوط به خود می باشد. مثلا برای تهیه سیگنال به وسایلی مانند آنتن، تقویت کننده فیلتر ها، مبدل های فرکانسی، تله موج ها و مچینگ ها و... می باشد که از آن ها برای پردازش و ارسال سیگنال های تلویزیونی می باشد.