نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دوربین وایرلس

فرق دوربین وایرلس با دوربین های قدیمی

دوربین ها وسایلی برای تحت نظر گرفتن مناطقی هستند، که یا حضور در آن ها ممکن نیست و یا اینکه نیروی انسانی کافی برای مراقبت از آن ها تحت اختیار ما قرار ندارد. به همین منظور معمولا از دوربین وایرلس به همراه دزدگیر، برای محافظت از آن ها استفاده می کنند.

دوربین ها دارای انواع مختلفی بوده که با توجه به ویژگی و کاربردشان نامگذاری می شوند. دوربین وایرلس یکی از جدید ترین و پیشرفته ترین این نسل می باشد. در این دوربین ها بر خلاف دوربین های قدیمی دیگر به کابل برای انتقال تصاویر نیازی نمی باشد. تنها داشتن یک وای فای و سرعت اینترنت خوب می تواند شما را در دیدن آنچه که می خواهید ببینید، یاری می کند.

دوربین های وایرلس خود دارای انواع مختلفی هستند، که بر حسب نیاز از آن ها استفاده می شود. گستردگی کاربرد این دوربین ها آن ها را به یکی از پرمصرف ترین کالا های محافظتی تبدیل کرده است. اشکال متفاوت این دوربین ها به قدری متنوع است، که برخی از آن ها به عنوان دوربین های مخفی استفاده می شوند. معمولا دوربین های وایرلسی که به این سبک ساخته می شود، دارای اشکال و سایز های متنوعی می باشد. این دوربین ها قابل شناسایی نبوده و پرکاربرد هستند.

مزایایی استفاده از دوربین وایرلس

دوربین وایرلس گستره تکنولوژی را طی کرده است و هم اکنون در بسیاری از مناطقی که امکان کابل کشی برای انتقال اطلاعات نیست، به کار می رود. نیاز این دوربین ها، تنها یک پریز برق و یک اینترنت با پهنای باند قوی می باشد. این دوربین ها قادرند که همزمان با رخ دادن حادثه ای، آن را به هر نقطه از جهان مخابره کنند. به همین منظور باید بدانید از این دوربین ها به عنوان پرکاربردترین نوع دوربین های مدار بسته یاد می شود.

گستردگی کاربرد این دوربین ها، به کاربران اجازه می دهد، آن ها را فضا های بزرگ استفاده کنند. همچنین دوربین وایرلس نسل جدید، قدرت دید در شب (مادون قرمز) را نیز دارد. این تکنولوژی ها باعث می شود که بتوان از این دوربین ها استفاده هایی گوناگونی کرد. علاوه بر این، دوربین های وایرلس دارای یک حافظه داخلی چند گیگابایتی بوده که از طریق رم قابل افزایش هستند. با این قابلیت، می توان تصاویری که مشاهده می شود را، ضبط کرد.


یکی دیگر از مزایایی استفاده از دوربین وایرلس، استفاده از آن ها در شرایط بد محیطی می باشد. قطعا نصب دوربین در مناطقی که زمینی ناهموار دارد، بسیار مشکل بوده و کابل های این دوربین ها به راحتی از بین می روند. در صورتی که دوربین وایرلس از این ضایعه در امان است.

یکی دیگر از فوایدی که دوربین وایرلس نسبت به دوربین های معمولی دارد، برد استفاده از آن می باشد. در حقیقت دوربین های قدیمی دارای یک شبکه کابل کشی پیچیده و طولانی، تا اتصال به مرکز کنترل می باشند. هرگونه نقص در تصاویر و دوربین ها، اپراتور را مجبور به چک کردن تمام مسیر می کند. این در حالی است که دوربین وایرلس، از این ضایعه مستثنی می باشد.

یکی دیگر از فوایدی که دوربین وایرلس نسبت به دوربین معمولی دارد، هزینه نگهداری کم آن می باشد. در صورت بروز هرگونه مشکلی برای دوربین وایرلس، تنها وسایلی که می بایست چک شوند، خود دوربین و وای فای متصل به آن است. 

تجهیزات مورد نیاز برای نصب دوربین وایرلس

دوربین وایرلس نیازی به تجهیزات خاص و یا مهارت خاصی برای تنظیم و نصب ندارد. تنها نکته ای که باید بدان توجه کرد، زاویه دید دوربین ها و قرار گرفتن آن ها در شبکه دزدگیر می باشد. باید بدانید که زاویه دید دوربین های معمولی 10 درجه می باشد. البته دوربین ها با قدرت تغییر زاویه دید نیز در بازار موجود می باشند. از این رو برحسب نیاز خود هر کدام را که انتخاب می کنید، باید محل نصب آن را نیز، در نظر بگیرید.

از ترکیب چشمی ها و دوربین ها در کنار یکدیگر باید استفاده کرد. چشمی دزدگیر مسئول تشخیص جسم در حال حرکت می باشد و دوربین کار ضبط و انتقال تصاویر را بر عهده دارد. بنابراین این دووسیله مکمل یکدیگر می باشند. البته باید بدانید که گستره استفاده از دوربین وایرلس بسیار بیشتر از چشمی ها می باشد. زیرا که این وسایل، باید توسط کابل حتما به سرور مرکزی متصل باشند.

دوربین وایرلس تنها به یک وای فای پرسرعت نیازمند است. داشتن پهنای باند خوب و سرعت اینترنت بالا، بر روی کیفیت تصاویر دریافتی تاثیر بسزایی دارد.

سومین عاملی که در نصب دوربین وایرلس باید بدان توجه کنید، خرید دوربین مورد نیاز خودتان می باشد. همانطور که در اول این مقاله بیان شد، دوربین وایرلس دارای انواعی است که با توجه به نیاز مشتریان عرضه می شود. بنابراین اینکه از دوربین های مخفی سقفی استفاده کنید، یا اینکه از دوربین های رومیزی و... بستگی به نیاز شما دارد.

 

 

 

 

 

 

 


۱۳۹۸/۲/۲۵

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط

نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

اطلاعات پایه درباره دوربین های مدار بسته

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

سامانه دوربین امنیتی وایرلس

ادامه مطلب ...
نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

درباره طراحی و نصب دوربین

ادامه مطلب ...