نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

استفاده از دوربین مداربسته مخفی و فواید آن

استفاده از دوربین مداربسته مخفی و فواید آن

دوربین های مدار بسته مخفی یکی از چند دسته دوربین می باشند که علاوه بر استتار فوق العاده خود، می توانند تصاویر با کیفیتی را ارائه دهند. این دوربین ها به صورتی قرار می گیرند که نتوان آن ها را تشخیص داد و برای مقاصد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برخلاف آنچه عموم تصور می نمایند، می توان از دوربین مداربسته مخفی برای اماکن امنیتی که نیاز به نظار نامحسوس وجود دارد مانند بازداشتگاه ها، زندان ها و حتی خانه ها نیز استفاده شود.

وجود دوربین های مدار بسته ای که در انظار عمومی قرار می گیرند، باعث جلب توجه سودجویان شده و اگر نتوانند از سد آن عبور کنند، راهی برای منحل کردن آن می یابند. اما دوربین های مدار بسته مخفی، به جهت آنکه به راحتی قابل شناسایی نیستند، می توانند تا مدت ها به دور از چشم همگان به کار خود ادامه دهند. اغلب این دوربین ها به صورت وایرلس کار کرده و دارای کیفیت تصاویر بالایی هستند. برای جاسازی این دوربین ها باید بهترین مکان های مورد نظر را در نظر گرفت و بعد اقدام به نصب کرد.

قابلیت های دوربین مداربسته مخفی

اکثر این دوربین ها دارای قابلیت های ویژه ای هستند تا بتوان از طریق آن ها به تصاویر با کیفیتی دست یافت. از جمله این قابلیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        بیشتر این دوربین ها مجهز به فناوری مادون قرمز می باشند.

·        می توان بر روی آن ها کارت حافظه با ظرفیت بسیار بالا نصب کرد.

·        می توان از طریق وایرلس و موبایل به تصاویر دست یافت.

·        برخی از این دوربین ها مجهز به میکروفون و اسپیکر داخلی می باشند.

·        طراحی دوربین مداربسته مخفی به گونه ای است که قابل شناسایی نباشد.

·        دوربین های مداربسته مخفی دارای ظرفیت های متفاوتی بوده و برخی از آن ها می توانند تا 5 ساعت به ضبط تصاویر به پردازند.

·        این دوربین ها می توانند به راحتی و توسط افراد مبتدی نیز تنظیم شوند.

·        برخی از دوربین های مدار بسته داخلی مجهز به سیستم تشخیص حرکت و هشدار به کاربر می باشند.

·        معمولا اغلب مدل های دوربین مدار بسته داخلی، دارای زاویه 360 درجه بوده و امکان کنترل از راه دور را دارند.

از جمله سایر ویژگی های دوربین مداربسته مخفی، می توان به داشتن تکنولوژی لرزش گیر، طول عمر باتری زیاد، باتری قابل شارژ و... اشاره کرد.

معایب دوربین مداربسته مخفی

دوربین های مداربسته مخفی علاوه بر مزایایی بسیاری که دارد، دارای معایبی نیز است که کار کردن با آن را برای کاربران محدود می نماید. از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        دوربین مداربسته مخفی دارای حافظه هایی با حجم کم بوده و تنها می توانند برای چند ساعت به ضبط تصاویر بپردازند.

·        این دوربین ها دارای ظاهری شیک بوده که ممکن است جلب توجه کنند. این ظاهر زیبا ممکن از افراد به سوی خود جذب کرده و آن ها با تکان دادن آن زاویه دید دوربین را مختل نمایند.

·        به دلیل ماهیت مخفی بودن این دوربین ها، نمی توان آن ها را در همه جا نصب نمود. از این رو یافتن بستری که مناسب آن ها باشد، بسیار مشکل است.

·        داشتن باتری با ظرفیت محدود. اغلب دوربین های مدار بسته مخفی دارای ظاهری متفاوت از ماهیت خود هستند. برخی از آن ها به شکل قاب عکس، برخی دیگر به شکل ساعت و عده ای هم در حجم های کوچک بر روی سقف و دیوار به کار برده می شوند. از آن جایی که این دوربین ها به برق متصل نیستند، دارای باتری درونی بوده که ظرفیت شارژدهی محدود دارند.


دوربین مداربسته مخفی و تجهیزات آن

دوربین های مدار بسته مخفی تنها در مورد چشمی یا همان سنسور آن با دوربین های مدار بسته معمولی متفاوت هستند. چشمی این نوع از دوربین ها به صورت کاملا استتار شده در منطقه مناسبی کار گذاشته می شود. علاوه بر آن این دوربین ها حتما اید به صورت وایرلس به کار برده شوند تا ماهیت مخفی خود را حفظ نمایند. از این رو به کابل نیز نیازی ندارند. تنها تجهیزاتی که برای راه اندازی این دوربین ها مورد نیاز است، شارژر، پنل مرکزی و چشمی های قابل مخفی شدن می باشند.


 

نصب دوربین مداربسته مخفی نیاز به تخصص خاصی نداشته و به راحتی قابل استفاده است. اغلب این دوربین ها قادر به ارسال تصاویر از طریق اینترنت بوده و از این جهت یا باید از یک سیمکارت استفاده شود و یا از یک وای فای. این دوربین ها بر اساس توانایی هایی که دارند، دارای تجهیزات متفاوتی بوده که جز قابلیت های آن دوربین محسوب می گردند. علاوه بر این، اغلب دوربین های مداربسته مخفی دارای باتری لیتیومی بوده که می توانند تا سال ها قابل استفاده باشند. وجود این باتری ها به منزله استفاده چندین ساعته (حتی تا 30 ساعت) از آن ها می باشد. همچنین این دوربین ها دارای لنز های قوی بوده تا بتوانند در کمترین زاویه، بیشترین دید را داشته باشند.

 

 

 


۱۳۹۸/۲/۱۴

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!