نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن و هرآنچه که باید درباره آن بدانید

دزدگیر ها از جمله وسایل حفاظتی می باشند که هم برای ترساندن دزد ها به کار می روند و هم به عنوان هشدار دهنده برای کاربران آن ها. از این رو نصب دزدگیر اماکن یکی از اصول اساسی برای صحیح کار کردن آن می باشد. وصل صحیح هشدار دهنده، وارد کردن شماره ها، نصب دقیق چشمی و... از جمله مواردی هستند که بر روی کارایی یک دزدگیر تاثیر دارند.


نصب دزدگیر اماکن هم می تواند توسط اشخاص حرفه صورت گیرد و هم توسط یک شخص آماتور، این کار بسته به نوع دزدگیری دارد که خریداری می کنید. برخی از دزدگیر ها دارای یک پک کامل بوده و شخص از طریق دفترچه راهنمایی که در جعبه قرار دارد می تواند خود اقدام به نصب نماید. اما برخی دیگر که دارای سیستم پیچیده تری می باشند، مانند دزدگیر های فوق امنیتی و ... باید توسط نمایندگی کمپانی نصب گردند.

توصیه های لازم برای نصب دزدگیر اماکن لازم

دزدگیر ها در ساده ترین حالت شامل آژیر، چشمی، دستگاه کنترل مرکزی و ریموت می باشند. در انواع دیگر دزدگیر ها، دوربین وایرلس و... را نیز می تواند اضافه کرد. اما کارکرد دزدگیر بسته به آن دارد که شما سنسور های دزدگیر یا همان پشمی ها را در کدام مناطق نصب نمایید. برای نصب دزدگیر اماکن، توصیه های وجود دارد، که به برخی از آن ها اشاره می نماییم.

·        چشمی ها باید در نقاط ورودی ها و خروجی ها، مناطقی که توسط شخص دید ندارد، پنجره ها، رو به راهروی پشت بام و... نصب شوند.

·        آژیر دزدگیر باید در محلی قرار گیرد که بیشترین هشداردهندگی از آن شنیده شود. معمولا نزدیک پنجره ها مناسب است.

·        در وارد کردن شماره های پشتیبان دقت نمایید و از افرادی که اغلب در دسترس هستند استفاده کنید.

·        استفاده از دزدگیر هایی با قابلیت های نو همواره باعث غافلگیر شدن دزد ها و امنیت بالای خانه شما می شود. به همین جهت توصیه می شود که هر چند سال یک بار، به ارتقا سیستم امنیتی خود بپردازید.

·        در هنگام دزدگیر اماکن، می توان آن را به نزدیکترین واحد کلانتری متصل نمود. با این کار، در صورت به صدا در آمدن آلارم هشدار، پلیس اولین کسی است که بر صحنه وارد می شود.


·        دقت داشته باشید که کابل کشی دزدگیر شما صحیح باشد. همچنین اگر از وایرلس استفاده می نمایید، حتما خط تلفن شما و یا سیمکارت مورد استفاده به مخابرات متصل باشد.

·        استفاده از سنسور های مناسب در محل مورد نظر. بر حسب نوع سنسور، که آیا وزنی- حرکتی است و یا سنسور هشدار درب و پنجره، باید آن ها را در محل مناسب خود نصب کرد. اگر در نصب اینگونه از سنسور ها تردیدی دارید، باید از حتما از نصاب در این زمینه مشورت گیرید.

·        اطمینان از اتصال ها، یکی از ضروریات کارکرد صحیح در نصب دزدگیر اماکن می باشد. برای این کار دقت داشته باشید که سنسور ها و آلارم هشدار، به درستی به پنل اصلی متصل شده باشد.

·        تنظیم پنل اصلی برای کارکرد صحیح یک دزدگیر بسیار ضروری است. از این رو باید اطمینان حاصل کنید که در دزدگیر هایی که به صورت وایرلس کار می کنند، اولا سیمکارت را به درستی وارد کرده اید، دوما پین کد آن را به صورت دائمی غیرفعال نموده اید و سوما پیامگیر صوتی سیمکارن را غیرفعال کرده باشید. بعد از قرار دهی سیمکارت در جایگاه خود، باید منتظر روشن شدن چراغ وضعیت باشید. چشمک زدن چراغ زدن چراغ وضعیت، به منزله اتصال دستگاه به شبکه می باشد