نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

نصب دوربین

 

نصب دوربین و توصیه های لازم پیرامون آن

دوربین های مدار بسته دارای مدار تنظیم خاص خود بوده که باید با سیستم مرکزی هماهنگ شوند. از این رو توصیه می شود که نصب دوربین مدار بسته را نزد شرکت های معتبر انجام دهید. در صورتی که خود قصد نصب دوربین مدار بسته را دارید، باید اطلاعاتی مانند تعیین محل قرارگیری دوربین ها، انواع کابل، داشتن تجهیزات جانبی، نحوه کابل کشی، شناسایی مسیر های مناسب و... .

قبل از آنکه اقدام به خرید دوربین مدار بسته نمایید، باید ابتدا مشخص کنید که به چه تعداد از دوربین ها نیاز دارید. بعد از آن باید مشخص شود که آیا میدان دید کافی وجود دارد یا خیر. گاهی نصابان مجبور می شوند تا در یک مکان دو الی چندین دوربین را در جهات مختلف نصب کنند. اما در صورت استفاده از دوربین هایی که تغییر جهت می دهند، نیازی به این کار نمی باشد. از این رو قبل از اقدام به خرید، باید تعداد و نوع دوربین مورد نیاز خود را مشخص نمایید.

معمولا بعد از مراجعه به نمایندگی های فروش دوربین های مدار بسته، آن ها نسبت به خریداری تمامی تجهیزات شما را راهنمایی می کنند و انواع دوربین را به شما نشان خواهند داد. دوربین هایی که به ضبط تصاویر می پردازند، دوربین های انتقال تصاویر و دوربین های بی سیم و... از انواع دوربین می باشند که برای مکان های مختلف استفاده می شوند.

بهترین روش نصب دوربین

بهترین روش نصب دوربین ها، مشخص کردن مکان قرارگیری آن ها می باشد. مثلا اگر شما قصد حفاظت از مکان های سرپوشیده را دارید، بهتر است از دوربین های دام و اگر برای حفاظت از محیط های روباز و بیرونی نیاز دارید، بهتر است از دوربین های بولت استفاده نمایید. بعد از تعیین مکان و تعداد دوربین مدار بسته، باید دستگاه ضبط مورد نظر را خریداری کرد. برای این کار معمولا از دستگاه هایی که دارای هارد دیسک های با ظرفیت بالا هستند، استفاده می شود.

معمولا برای نصب دوربین، باید از قبل میزان روزهایی که قرار است تصاویر آن ها ضبط شود، مشخص شده و بر اساس آن میزان ظرفیت حافظه مورد نیاز نیز محاسبه شود. بعد از مشخص نمودن میزان هارد مورد نیاز، باید به سراغ خرید تجهیزات دیگر مانند کابل شبکه، سوئیچ، کانکتور و.. رفت.