نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

چگونه به نصب ماهواره مرکزی بپردازیم؟

چگونه به نصب ماهواره مرکزی بپردازیم؟

برای دریافت کانال های که سیگنال ها آن ها به صورت دیجیتال است، باید به نصب ماهواره مرکزی پرداخت. علاوه بر آن این نوع از ماهواره ها برای مکان هایی که آنتن دهی در آن ها بسیار ضعیف است، بسیار کاربردی می باشند. این نوع از گیرنده ها قابلیت دریافت سیگنال بدون نویز را داشته و می توانند به صورت چند کاربره برای آپارتمان ها و اداره ها مورد استفاده قرار گیرند. نصب ماهواره مرکزی نه تنها باعث کاهش هزینه های اضافی می گردد، بلکه توانایی دریافت سیگنال هایی که به راحتی با آنتن های معمولی قابل دریافت نیست را نیز دارند.

برای نصب ماهواره مناسب در ابتدا باید مکانی مناسب را برای دیش در نظر گرفته که بیشترین قدرت جذب سیگنال را داشته باشد، همچنین مانعی بر سر راه دریافت سیگنال نباشد. معمولا برای یافتن بهترین موقعیت جهت نصب دیش، از قطب نما استفاده می شود. البته نوع نصب دیش بسته به مارک مورد استفاده و مدل دیش داشته و برای این کار بهتر است که از دفترچه راهنمای آن استفاده شود. بعد از این مرحله، نصب LNB در دستور کار قرار می گیرد، که این کار نیز بر عهده نصابان قرار دارد.

بهترین روش نصب ماهواره مرکزی

از جمله بهترین و آسان ترین روش های نصب ماهواره مرکزی، استفاده از قطب نما و یا وسایل جهت یاب دیگر برای یافتن موقعیت جغرافیایی مناسب است. در واقع باید دیش به گونه ای نصب شود که با ماهواره هوایی، هم جهت بوده تا بتواند پرقدرت ترین سیگنال ها را دریافت کند.

بعد از نصب LNB باید فیش مورد نظر را به از LNB به ماهواره مرکزی نصب کرد. با این کار، نصب سخت افزاری ماهواره مرکزی به اتمام می رسد و بعد از آن باید به تنظیم برنامه های ارائه شده از طریق ماهواره مورد نظر پرداخت. برای این کار نام و جهت ماهواره را انتخاب کرده تا از این طریق بتوان بهترین و پرقدرت ترین سیگنال را دریافت کرد.