نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دزدگیراماکن و قابلیت های استفاده از آن

دزدگیراماکن و قابلیت های استفاده از آن

نصب دزدگیر اماکن، یکی از بهترین روش های ایجاد امنیت در خانه و یا محل کار می باشد. استفاده از دزدگیر های هوشمند، با حساسیت بالا، می تواند ضریب امنیتی مکان مورد نظر شما را بالا برده و شما با خیالی آسوده به ترک محل بپردازید. اکثر این دزدگیر ها توانایی به دام انداختن دزد ها را داشته و برای مطلع کردن شخص از سرقت صورت گرفته، با او و یا نزدیکانش تماس می گیرد. در برخی از موارد نیز، این دزدگیر ها، به نزدیکترین کلانتری به محل وصل بوده و با اعلام هشدار از سوی دستگاه، یک واحد نیروی انتظامی به محل اعزام می شوند.

اکثر دزدگیر های امروزی دارای یک برد، حافظه، باتری و بلندگو بوده که بر حسب میزان کارییشان، در قیمت دزدگیر اماکن تفاوت ایجاد می کنند. اکثر این وسایل می توانند تا 24 الی 48 ساعت بعد از قطع برق از باتری خود استفاده کرده و به کار خود ادامه دهند. همچنین از حافظه آن ها برای ذخیره شماره های پشتیبان استفاده می شود. در برخی از نمونه ها، این دزدگیر ها به دوربین های مدار بسته متصل بوده و همراه با اعلام هشدار توسط آژیر، به ضبط تصاویر سارقین می پردازد.

فواید استفاده از دزد گیر اماکن

دزدگیر اماکن مجهز به سنسور های حرکت و یا گرما بوده، که با کوچکترین تحرکی در محیط، شروع به آژیر کشیدن می نماید. بسته به نوع سیستم امنیتی آن قدرت آژیر کشیدن دستگاه، امنیت مکان مورد نظر تامین می شود. از جمله فواید دیگر این وسایل، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

        I.            دزدگیر ها می توانند به صورت 24 ساعته به دتکتور خود متصل باشند.

      II.            اتصال سیستم هشدار به موبایل و یا تلفن خانگی

   III.            برخوردی از حافظه آلارم برای مطلع کردن کارفرما از تحریک سیستم، در هنگام عدم حضور وی در محل

   IV.            برخوردی از باتری های قابل شارژ برای عمر بیشتر آن ها

     V.            داشتن ریموت

   VI.            تنظیم مدت زمان آژیر کشیدن

VII.            امکان ضبط و پخش پیغام صوتی ثبت شده در حافظه دزدگیر

VIII.            امکان ویرایش اطلاعات پشتیبان وارد شده

   IX.            اتصال سریع به پشتیبان ها در کمتر از 8 ثانیه پس از آژیر کشیدن

      X.            سیستم هشدار دهنده قطع برق

   XI.            دارای نمای ظاهری مناسب برای استفاده در منزل

تمامی این موارد از دزدگیری به دزدگیر متفاوت بوده و هرچه قابلیت های آن ها بیشتر باشد، به طبع قیمت و ارزش آن نیز بیشتر است.


انواع دزدگیر اماکن

دزدگیر ها در مارک ها و برند های مختلفی وارد بازار می شوند. از آن ها بر اساس نیاز مشتریان استفاده شده و هر کدام دارای آپشن های مخصوص به خود هستند. برخی دارای سیستم های چند زبانه برای ارسال پیامک به پشتیبان بوده و برخی دیگر دارای 30 حافظه شماره با قدرت تفکیک به روش های SMS ،TEL ،GSM  می باشند. نوعی از دزدگیر اماکن وجود دارد که به تلفن کننده سیم کارتی متصل می باشد. با این قابلیت دزدگیر می تواند تمامی اطلاعات و جزئیات مهم حادثه را، برای شخص پیامک می کند.


دزدگیر اماکن معمولا از سه جز مهم تشکیل شده است، که در همه دزدگیر ها وجود دارد. سیستم کنترل، چشم ها و بلندگو. آنچه باعث به صدا درآمدن دزدگیر می شود، تشخیص تحرک در محیط توسط چشمی ها می باشد. از این رو بر روی این وسایل از تجهیزات خاصی استفاده می شود. مثلا برخی از آنان را به صورت بیسیم ساخته و برخی دیگر را با سیم به واحد کنترل متصل می کنند. چشمی های بیسیم برای مکان هایی که به دور از سیستم مرکزی هستند، قابل استفاده است. این چشمی ها عموما دارای میدان دید 12 متری و با زاویه 10 درجه هستند.


اما در میان همه انواع دزدگیر اماکن، نوع دوربین دار آن بسیار تکامل یافته بوده و اطلاعات دقیق تری را در اختیار کاربر قرار می دهد. معمولا از دوربین های وایرلس با کیفیت 2 مگاپیکسل در آن ها استفاده می شود. این دوربین ها همچنین قابلیت دید در شب را داشته و تا شعاع 10 متر را پوشش می دهند. همچنین دارای حافظه جانبی برای ذخیره شماره های پشتیبان هستند.

روش کار دزدگیر اماکن

بعد از مشاهده هر تحرک کوچکی در محیط و دریافت آن از طریق چشمی، سیستم کنترل شروع به اعلام هشدار به پشتیبان ها کرده و به ترتیب با شماره های وارد شده در حافظه خود، تماس گرفته و یا به آن ها پیامک می دهد. با عدم پاسخگوی از سوی هر یک از پشتیبان ها، دزدگیر اماکن به سراغ شماره بعدی رفته و با آن ها تماس می گیرد. در خلال این کار، شروع به آژیر کشیدن می نماید، تا نزدیکترین افراد را از خطر آگاه کند.

نوع پیشرفته دزدگیر اماکن، مجهز به باتری های قوی و سیم کارت بوده، که در صورت قطعی برق و تلفن از سوی سارق، باز هم قادر به کار کردن است. استفاده از چندین ریموت، کار را برای کاربران این وسایل مفید بسیار ساده کرده است. برخی از این دزدگیر ها دارای پدال ها و دکمه های بیسیم بوده که برای مکان های اداری نظیر بانک ها استفاده می شوند.


 


۱۳۹۷/۱۲/۱۸

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!