نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

آنتن مرکزی راهی برای دستیابی تصاویر با کیفیت

آنتن مرکزی راهی برای دستیابی تصاویر با کیفیت

پیشرفت تکنولوژی و مخابره تصاویر از هر نقطه دنیا، انسان را وا داشت، که به نصب گیرنده های پر قدرتی مانند آنتن مرکزی، در خانه ها و اداره ها بپردازد. کار این گیرنده ها، دریافت امواج آنالوگ و تبدیل آن ها به امواج دیجیتال بود. از این رو هرگونه نقصی در این زمینه سبب بروز خطا هایی در نمایش تصاویر می شد. به همین دلیل، مهندسان در هر برهه از زمان، به ساخت آنتن های قدرتمندی پرداختند تا بتوانند در سریع ترین زمان بیشترین حجم اطلاعات را مبادله کنند. این پیشرفت تا آنجا ادامه داشت که آنتن ها روز به روز مدرن تر شده و نسبت به عوامل محیطی و تغییرات مغناطیسی اطرافشان مقاوم تر شدند.

آنتن مرکزی یکی از نمونه های پیشرفته آنتن های امروزی بوده، که می تواند برخلاف آنتن های قدیمی، بسیار دقیق تر کار کند. علاوه بر آن، بر خلاف آنتن های قدیمی که با تغییرات جوی، تنظیمشان بهم می خورد و در کارشان اختلال ایجاد می گشت، این آنتن توانایی کار در هر شرایط آب و هوایی را دارد. از این رو در روز های طوفانی و سرد زمستانی، دیگر نیازی نیست، به پشت بام رفته و به تنظیم آنتن خود بپردازید.

آنتن مرکزی و فواید آن

آنتن های مرکزی می توانند دامنه وسیعی از امواج را تحت پوشش درآورند. آن ها قادرند بر روی بام های بلند و مناطقی که هیچ آنتی توانایی ایستادگی در باد های شدید را ندارد، نصب شده و بدون اختلال در عملکردشان، کار کنند. از جمله فواید این آنتن مرکزی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

·        عدم نیازبهنصبچندینآنتندرآپارتمان. داشتنآنتنبراییکخانواده، امری ضروری است. از این رو خانه های چند طبقه همیشه با این موضوع مشکل داشته و تعداد زیادی کابل، از روی دیوار و یا در میان محفظه های تعبیه شده در دیوار عبور می کرد. اما با روی کار آمدن آنتن مرکزی و صفحه کنترل هوشمند نصب شده بر روی آن، دیگر به نیازی به نصب چندین آنتن نمی باشد. بلکه با نصب یک آنتن مرکزی، تمامی اهالی آپارتمان می توانند از یک آنتن بهره گیرند.

·        عدم از بین رفتن زیبایی پشت بام. نداشتن حیاط برای برخی از آپارتمان باعث شده است، که آن ها بتوانند از پشت بام استفادهبهینه انجام دهند. در این صورت، نیاز به آنتن مرکزی به یکی از ضروریات تبدیل می شود. زیرا که آنتن های قدیمی فضای زیادی را اشغال می کردند.

·        عدم هزینه های اضافی برای هر خانوار. برای نصب آنتن های قدیمی هر خانواده باید به صورت جداگانه مبلغی را پرداخت می کرد و به خرید کابل و... می پرداخت. این در صورتی است که آنتن مرکزی هزینه ای بسیار کمتر از آن برای هر خانواده در پی دارد.

·        عدم از بین بردن نمای خانه. آنتن های قدیمی دارای سیم های فراوان بودند، که فضای بیرونی و درونی منزل را بسیار نامرتب و شلخته می نمود. در صورتی که آنتن مرکزی از طریق شبکه به هر خانه متصل می شود.

نصب آنتن مرکزی

آنتن مرکزی مجهز به مولتی سوئیچ بوده که می تواند سیگنال را به تمامی خانه های موجود در یک آپارتمان تقسیم کند. این آنتن ها به صورت ماهواره ای عمل کرده و کارشان، دریافت سیگنال، تقویت آن، تقسیم و توزیع آن در بین منازل تحت پوشش است. در واقع آنتن مرکزی به افراد یک ساختمان این امکان را می دهد که همگی از یک کیفیت تصویر برخوردار بوده و کمترین نوسان و نویز را داشته باشند.

آنتن مرکزی دارای قابلیتی است، که کمتر آنتی از آن برخوردار بوده و آن ویژگی این می باشد، که به وسیله این آنتن ها، اهالی یک آپارتمان می توانند خود دارای یک شبه تلویزیونی مشترک باشند. مثلا در یک ساعت خاص در شبانه روز، یکی از اهالی خانه می تواند با پلی کردن فیلم مورد علاقه همگان، آن را به معرض نمایش برای تمامی اهالی آپارتمان در بیاورد.