نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

دوربین وایرلس و کاربرد های آن

دوربین وایرلس و کاربرد های آن

دوربین وایرلس از جمله وسایل امنیتی برای هر شرکت و یا خانه ای می باشند. ضریب امنیتی دوربین ها، میزان کارایی آنان را نشان می دهد. هرچه این دوربین ها بتواند تصویری واضح از منطقه تحت پوشش را در اختیار کاربر قرار دهند، آن دوربین از کیفیت بالاتری برخوردار است. از این رو دوربین ها را به دو دسته وایرلس و با سیم تقسیم می کنند. هر کدام از این نوع دوربین ها دارای مزایای و معایب خود بوده و کاربرد های متفاوتی دارند. به این ترتیب بسته به نوع نیاز خود، می توانید یکی از این دو نوع را انتخاب کنید.

نصب و راه اندازی دوربین وایرلس باید توسط شرکت ارائه دهنده آن صورت گیرد. زیرا که هر گونه تغییر در پسورد وای و یا افرادی که می توانند به اطلاعات دوربین دسترسی داشته باشند، امنیت شبکه را کاهش می دهد. دوربین وایرلس اصولا با اینترنت کار کرده، اما می توان به صورت اتصال به سیم نیز از آن استفاده کرد. این دوربین ها دارای باتری قابل شارژ بوده که به صورت دوره ای کار می کنند، از این رو برای مکان هایی مناسب هستند که سیستم برق کشی منظمی ندارند.

دوربین وایرلس چگونه کار می کند؟

دوربین وایرلس نوعی از دوربین های تحت شبکه می باشد، که از طریق انتقال داده توسط اینترنت کار می کنند. این روند از انتقال اطلاعات، امنیت کاربران را افزایش داده و به آن ها این امکان را می دهد که در هر جایی که قرار دارند، از طریق تلفن همراه و یا لب تاب به چک کردن محیط مورد نظر خود بپردازند. این دوربین ها دقیقا مشابه دوربین های مدار بسته معمولی بوده و تنها تفاوت آن ها استفاده از شبکه اینترنت برای انتقال داده ها است. با تمام مزایایی که دوربین وایرلس دارد، دارای محدودیت انتقال داده است. این دوربین ها می توانند تنها تا حجم 150Mbs  از داده را انتقال دهند. در این صورت نمی توان تعداد زیادی از این دوربین ها را به یک شبکه وای وصل نمود. زیرا که وصل نمودن بیش از حد دوربین وایرلس به وای فای، باعث کاهش کیفیت تصاویر می شود. این مورد برای دوربین های تحت شبکه امری مطلوب نبوده و برای رفع آن باید از وای فای با پهنای باند زیاد استفاده کرد.

 با تمامی این تفاسیر، برخی مدل ها از دوربین وایرلس، می توانند تا شعاع 30 متری را به راحتی تحت پوشش قرار داده و تصاویر واضح و شفافی از محیط را در اختیار کاربر قرار دهند. همچنین مجهز بودن این دوربین ها به مادون قرمز، سبب کارایی بیشتر آن ها در هنگام شب می شود.

مزایای استفاده از دوربین وایرلس

        I.            این دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که نیازی به نصب های تخصصی ندارند و هر کاربر خود می تواند به نصب آن ها بپردازد.

      II.            دوربین وایرلس مجهز به میکروفون و بلندگو بوده و از این طریق امکان مکالمه را برای کاربر ایجاد می کند. همچنین این دوربین ها قابلیت چرخش داشته و از این طریق نظاره گر می تواند تا دامنه وسیعی از محیط را زیر نظر داشته باشد.

   III.            استفاده از وای فای خانگی به دوربین وایرلس این امکان را می دهد، که بتواند تصاویر را به هر نقطه ای در دنیا ارسال کند.

   IV.            با نصب برنامه های مشاهده گر بر روی تلفن همراه و یا لب تابتان، دوربین بعد از مشاهده هر نوع تحرکی در محیط تحت پوشش، پیغام هشداری به موبایل و یا لب تاب تان ارسال می کند.

     V.            یکی از مزایای دوربین وایرلس، پشتیبانی از کارت حافظه Micro SD می باشد. این دستگاه می تواند تا 128 گیگابایت تصویر را در خود ذخیره کند. با این ظرفیت بالا، دیگر دوربین وایرلس، نیاز به وسایل جانبی برای ضبط تصاویر ندارند.

   VI.            یکی از ویژگی هایی که سبب افزایش کارایی این دوربین ها می شود، قابلیت چرخش آن ها تا 360 درجه می باشد، که از راه دور قابل کنترل است.

دوربین وایرلس و انواع آن

دوربین های مدار بسته امروزه، به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند. نوع آنالوگ آن دارای کارایی محدودی بوده و فرآیند انتقال داده، از طریق سیگنال های رادیویی صورت می گیرد. اما در کنار این محدودیت، این نوع دوربین ها داری مزایایی نیز می باشند. از جمله:

        I.            مصرف برق پایین و هزینه نگهداری کم

      II.            قابلیت نصب چندین کاربر به تصاویر دوربین

نسل جدید دوربین وایرلس، نوع بیسم دیجیتال آن بوده، که از تکنولوژی وای فای برای انتقال داده استفاده می کند. از آنجایی که این دوربین ها دارای پهنای باند بالایی می باشند، قابلیت ارسال تصاویر با کیفیت را نیز دارند. در زیر به برخی از مزایایی این دوربین ها اشاره می کنیم:

        I.            داشتن کیفیت بالای تصویر

      II.            قابلیت کنترل دوربین و زوم کردن از راه دور

   III.            برخورداری از سرعت بالا در پردازش تصویر

   IV.            عدم بروز تداخل در سیگنال و امواج ارسالی

     V.            دامنه تحت پوشش وسیع

   VI.            استفاده همزمان چندین کاربر از تصاویر

VII.            امکان ضبط تصاویر بر روی چندین دستگاه

 

 


۱۳۹۷/۱۱/۶

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!