نصب دوربین مدار بسته،نصب آنتن مرکزی،نصب دزدگیر اماکن

ویژگی های دوربین وایرلس

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که امروزه دوربین وایرلس جای انواع دوربین مدار بسته با سیم را گرفته است. این جایگزینی به سبب ویژگی های دوربین وایرلس است که در نوع خود کارآمد تر از سایرین عمل کرده و نیاز های گسترده تری را نیز برطرف نموده است. اغلب ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و محوطه های و فضای سبز مجهز به دوربین مدار بسته هستند و لذا کاربرد این محصول در جامعه ی امروزی بر کسی پوشیده نیست.

اما مشکلاتی که انواع دوربین با سیم داشتند از طریق دوربین وایرلس از بین رفته و از این رو هزینه و زمان کمتری نیز برای افراد در پی دارد. اهمیت نصب دوربین وایرلس وقتی بیشتر می شود که این تکنولوژی بدون ایجاد تغییر در ساختار و طراحی منزل به کار گرفته شود و این به معنای کاهش مشکلات نصب در این محصول می باشد. همچنین در برخی از مکان ها که امکان کابل کشی وجود ندارد می توان با دوربین وایرلس مشکل را حل نمود. در ادامه به معرفی انواع دوربین وایرلس خواهیم پرداخت.

انواع دوربین وایرلس

ویژگی های دوربین وایرلس سبب شده تا افراد زیادی خواهان استفاده از این دوربین ها باشند اما قبل از اینکه برای خرید اقدام نمایند می بایست با انواع این مدل از دوربین بیشتر آشنا شوند. دوربین وایرلس بر دو نوع دوربین وایرلس آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شود.

دوربین وایرلس آنالوگ

ویژگی های دوربین وایرلس آنالوگ به گونه ای است که این دوربین سیگنال های ویدئویی و تصاویر دوربین را از طریق سیگنال رادیویی دریافت می کند. در واقع تبدیل این سیگنال ها به یکدیگر می تواند تصاویر را انتقال دهد. محدودیت هایی برای مسافت این نوع دوربین تا گیرنده وجود دارد و لذا استفاده از این نوع دوربین در سال های اخیر با محدودیت هایی رو به رو شده است.

اگرچه قیمت ارزان و سادگی در استفاده را می توان از جمله مزیت های دوربین وایرلس آنالوگ دانست اما مشکلاتی از قبیل حساسیت به نویز ها را نیز به همراه دارد. در برخی از شرایط محیطی ممکن است این نوع دوربین به درستی کار نکند و همچنین موانعی که در بین دوربین و گیرنده وجود دارد یا رطوبت، باعث تضعیف سیگنال های دریافتی می شود. از این رو کیفیت تصاویر در دوربین آنالوگ بسیار پایین است و عمر مفید کم آن ها علتی برای محدودیت استفاده از آن بوده است.

دوربین وایرلس دیجیتال

این مدل از دوربین اغلب از تکنولوژی وای فای یا اینترنت استفاده کرده و ارسال داده ها از این طریق انجام می شود. از جمله ویژگی های دوربین وایرلس دیجیتال می توان به پهنای باند گسترده تر اشاره کرد. همچنین کیفیت تصاویر به دلیل عدم وجود نویز در سیگنال ها افزایش یافته و سرعت ارسال داده ها نیز افزایش خواهد یافت.

افزایش فاصله دوربین تا گیرنده از طرق مختلف

سوالی که اکنون در ذهن خریداران مطرح می شود این است که در چه فاصله ای می توان دوربین وایرلس را نصب نمود. این سوال را بسته به نوع و مدل دوربین می توان پاسخ های متفاوت داد. معمولا بین 50 تا 150 متر معمول ترین فاصله نصب دوربین تا گیرنده ی آن است که موانع مختلف می تواند روی این فاصله تاثیر گذار باشد.

علاوه بر این با دستگاه های ریپیتر امکان افزایش فاصله این دوربین ها وجود دارد. در واقع ریپیتر ابتدا تصاویر را دریافت کرده و سپس دوباره ارسال می کند. این دستگاه برای افزایش قدرت و برد موثر است اما در نهایت از کیفیت تصاویر ارسالی نیز می کاهد.

دریافت تصاویر از دوربین وایرلس

بسیاری از افراد به دنبال راه حلی آسان برای دریافت تصاویر از دوربین مدار بسته ساختمان خود هستند. برای این کار تنها یک کامپیوتر شخصی یا تلفن همراه هوشمند کافی خواهد بود. با این کار تصاویر از طریق شبکه وای فای در کامپیوتر یا گوشی شناسایی خواهند شد. بعد از شناسایی لازم است تا این تصاویر در نرم افزار های خاصی بازخوانی شوند. از این رو نصب نرم افزار دریافت تصاویر دوربین مدار بسته در کامپیوتر ضروری است.

روش های دیگری نیز برای دریافت تصاویر و از جمله ضبط آن ها وجود دارد که می توان از این طریق تصاویر را طی مدت زمان معین ضبط نمود. اغلب دستگاه ها می توانند تصاویر را بین یک هفته تا چند ماه ذخیره نمایند و این امر برای بررسی دوباره تصاویر گاه ضروری خواهد بود.

ویژگی های دوربین وایرلس

اغلب دوربین وایرلس را به سبب ویژگی های متفاوت آن می شناسند. یکی از این مشخصات چرخش دوربین در 360 درجه می باشد به طوریکه با نصب یک دوربین در یک سالن می توان زاویه دید گسترده ای را تحت پوشش قرار داد.

همچنین اغلب این دوربین ها دارای یک کارت حافظه هستند که امکان ضبط تصاویر را فراهم خواهد نمود.

کنترل و مشاهده تصاویر از فاصله ی بسیار دور نیز ویژگی دوربین وایرلس است که در سال های اخیر به عنوان یک ویژگی مهم و شاخص تبدیل شده است.

شناخت و بررسی ویژگی های دوربین وایرلس راهی برای افزایش عملکرد و بازدهی مورد انتظار این دوربین ها در هنگام خرید می باشد.

 


۱۳۹۷/۱۰/۱۹

بازگشت

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!